می خواهید کارآفرین شوید ، این اشتباهات را اصلا مرتکب نشوید

پول تنها راه نجات هر تجارتی است. پول بر هر چیزی حکمرانی می­کند. پول همیشه تنها راه حل بحران­ها بوده وهست. برای آغاز هر تجارتی، باید در تولید و پس انداز پول بسیار افراطی عمل کنید، مخصوصاً در ابتدای آن تجارت.

برای پس انداز پول باید از تمامی هزینه­های اضافی و فریبنده پرهیز کنید تا مطمئن شوید پول کافی برای ادامه­ی تجارتتان را در دست دارید. حتی یک ریال پول اضافی خرج نکنید، مادامی که مطمئن شوید آن پول حتماً برمی­گردد.

بزرگترین اشتباه کارآفرینان تازه کار: نداشتن پول کافی

سال­هل پیش که کارم را شروع کردم، بزرگترین اشتباهی که همه­ی کارآفرین­های جدید مرتکبش می­شوند، از من سر زد. رفتم و اثاثیه و وسایل اداری و یک دستگاه فتوکپی بسیار بزرگ خریدم و هزاران دلار روی صنعت چاپ سرمایه­گذاری کردم.

در عرض ۹۰ روز، همه­ی پس اندازم را از دست دادم و هیچ ورودی مالی و درامدی هم در این مدت نداشتم. در عین ناباوری خیلی سریع ورشکسته شدم. مجبور شدم همه­ی وسایلم را بفروشم، روی ماشینم یک وام گرفتم و از دوستان و آشنایان هم مقداری پول قرض کردم. تقریباً همه چیزم را از دست دادم چون در آن زمان اهمیت پس انداز کردن را به خوبی نمی دانستم.

چرا پول آن­قدر برای شروع یک کسب و  کار حیاتی است؟

نخستین نکته­ای که هر وقت یک کارمند بانک یا هر شخص عادی دیگری در مورد تجارتتان به آن دقت می­کند، میزان پولی است که در دست دارید. چون پول همه چیز یک تجارت را تعریف می ­کند. پول مثل خون برای بدن و مثل اکسیژن برای مغز است. اگر پول داشته باشید، سر پا خواهید ماند. اگر در یک بازه­ی زمانی بی پول شوید، شانسی برای ادامه دادن نخواهید داشت. پس باید این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر در اوج بی پولی بخواهید هزینه­ای صرف آینده­ی کاری­تان کنید، مطمئن باشید که بدون پول، کار و کاسبی­تان می­خوابد.

حتما بخوانید  ۱۰ راه برای آغاز توفانی کسب و کارتان در اینستاگرام

بهترین روش­های ذخیره پول

مادامی که می­توانید چیزی را اجاره کنید یا قرض بگیرید، آن را نخرید تا بتوانید همان پول را پس انداز کنید. در ضمن می­توانید به جای خرید وسایل نو، دست دومش را بخرید. همیشه وقتی قصد خرید چیزی را دارید، ۳۰ روز خریدش را به تعویق بیاندازید. سپس دوباره همه چیز را از نو ارزیابی کنید. چون اگر یک خرید اساسی را ۳۰ روز به عقب بیاندازید، به احتمال زیاد از آن منصرف خواهید شد. هر وقت واقعاً وسیله­ای را در همان لحظه نیاز داشتید، تعداد بالای آن را از خرده فروشی­ها خرید نکنید. سعی کنید از جایی خرید کنید که با تعداد بالا، مبلغ کمتری بپردازید.

وقتی یک تجارت کوچک را شروع می­کنید، هزاران راه برای هدر دادن پولتان پیدا می­شود. خیلی­ها هم از شما می­خواهند پولتان را صرف کارهایی کنید که اصلاً ارتباطی با کسب و کارتان ندارند. پس مثل یک فرد خسیس با احتیاط و مثل یک روباه مکار و حیله­گر باشید.

در ارائه­ی طرح­های تجاری واقع­گرا باشید

وقتی کاری راه می­اندازید، باید قانون “دوبار، سه بار” را به خوبی تمرین کنید. این قانون می­گوید: اصلاً مهم نیست طرح­های مالیتان چقدر محافظه­کارانه است. همیشه قیمت همه چیز دو برابر آنچه برایش بودجه گذاشته­اید، پایتان می­افتد و هر کاری هم حداقل سه برابر آن زمانی که در ذهن داشتید به طول می انجامد.

برای مثال: اگر فکر می­کنید، هزینه­ی ساخت و ارائه­ی محصولی به بازار ۱۰۰۰ دلار است، باید حداقل ۲۰۰۰دلار یا بیشتر برایش کنار بگذارید. برخی استارت­آپ­ها برای تولید و ارائه­ی نخستین محصولشان به بازار شاید ۱۰ بار پول هزینه می­کنند. پس اگر فکر می­کنید می­توانید محصولی را سه ماه به بازار عرضه کنید، آن زمان را در سه ضرب کنید و همه چیز را با احتساب ۹ ماه زمان در نظر بگیرید. هر چه برنامه­ریزی تان در این زمینه­ها بهتر باشد و نکات گفته شده را به خوبی رعایت کنید، کارآفرین موفق­تری خواهید شد.

حتما بخوانید  تحقق زندگی رویایی تان به کمک کسب و کار اینترنتی فقط در 5 قدم

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *