چرا ایده های خوب کسب و کار اینترنتی هیچ وقت اجرا نمی شوند؟

چرا ایده های خوب کسب و کار اینترنتی هیچ وقت اجرا نمی شوند؟

  • من یک ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارم
  • اگه این ایده ای که در سر دارم بگیره دیگه مشکل مالی نخواهیم داشت

بسیاری از ما ایده ها و فکرهای زیادی داریم که قصد داریم از آنها برای خودمان کسب و کاری عالی بسازیم ، اما چیزی مانع شروع کار می شود که همین باعث اجرا شدن ایده توسط دیگری ، از بین رفتن زمان و انرژی مان میشود.

اما چیزی که مانع شروع کار میشود چیست؟ شاید از پاسخ آن تعجب کنید.

خوب ، خیلی خوب ، منحصر به فرد بودن ، عالی بودن و هر چیز خوب دیگری که  که هنوز شروع نکرده می خواهیم به آنها برسیم.

  • میخواهیم محصول فوق العاده ای را تولید کنیم.
  • میخواهیم خدمت عالی  را برای عرضه آماده کنیم.
  • میخواهیم سایتی حرفه ایی داشته باشیم.
  • میخواهیم در صدر نتایج گوگل قرار بگیریم.
  • میخواهیم همه با برند ما  آشنا باشند و به ما اعتماد کنند.
  • لوگوی کسب و کارمان را بارها و بارها باز طراحی کرده ایم.

در صورتی که هنوز شروع نکرده ایم و دلیل اصلی آن کمال گرایی است که من در این مقاله به آن می گویم دشمن درجه یک ایده ها و فکرهای ما.

من مهرداد پاک نژاد نویسنده این مقاله به واسطه استفاده از کمال گرایی در کسب و کار و زندگی ام ، چه فرصت های بی نظیری را از دست دادم ، چه ایده هایی که داشتم و در حال حاضر توسط دیگران در حال اجرا و پولسازی است.

تا این جای مقاله من از تجربه کمال گرایی خودم در مسیر شروع و توسعه کسب و کار صحبت کردم و امیدوارم برای شما مثل یک تلنگر خفیف باشد تا از خوابی که سالهاست در آن هستید بیدار شوید و با این واقعیت روبرو شوید که بسیاری از کمپانی های بزرگ در ایران و دنیا ، روزی از ساده ترین ها شروع کرده اند و گام به گام پیشرفت کرده اند.

حتما بخوانید  اصول اولیه بازاریابی محصولات برای فروش شگفت انگیز در کسب و کار اینترنتی

کمال گرایی در کسب و کار اینترنتی

مسیر موفقیت چند ساله کسب و کارهای اینترنتی  در نظر شما به عنوان موفقیت یک شبه است.

همان طور که در مقدمه توضیح دادم رشد و پیشرفت بسیاری از کمپانی های اینترنتی در طی چندین سال اتفاق افتاده است و به این شکل نیست که از روزهای آغازین کسب و کار در همه امور کسب و کارشان صد در صد عالی باشند ، رمز موفقیت آنها شروع همراه با برنامه بوده است و به ایده آل ها به زمان خودش فکر کرده اند. چیزی که من به شدت برای شروع کسب و کار اینترنتی پیشنهاد میکنم مطالعه ، تحقیق و آنالیز است و زمانی که مطمئن شدید که ایده خوبی برای تولید محصول و خدمت دارید و بازار منتظر آنهاست ، به هیچ عنوان زمان را از دست ندهید و دست به کار شوید.

دانشجویان و یا مشریانی دارم که وسواس خاصی روی آماده سازی مدل کسب و کار Business Model  دارند و ۶ ماه از وقت خودشون را صرف این موضوع می کنند ، در صورتی که بسیاری از پاسخ های مدل کسب و کار در گرو شروع و راه اندازی کسبو کار به دست می آید و شما تا زمانی که فیدبک مشتریان را دریافت نکنید از بازار و نحوه توسعه آن خبر ندارید.

همه محدویت هایی که به آنها فکر می کنید را کنار بگذارید

راه اندازی سایت و یا فروشگاه اینترنتی ، می توانید از سیستم های آماده طراحی سایت مثل وردپرس و یا جوملا استفاده کرد ، نیازی نیست در ابتدای شروع کسب وکارتان سایتی حرفه ای و زیبا داشته باشید. عوامل متمایز کننده سایت شما نسبت به رقبا میزان کیفیت مطالب و محتوای آن است ، پس وقت تان را برای تولید محتوای با کیفیت بگذارید.

حتما بخوانید  چگونه با خلاقیت زندگی خسته کننده تان را تبدیل به یک بهشت رویایی کنید

نیاز به اعتبار دارید ، آن را بسازید. برای ساخت اعتبار و برند در کسبو کار اینترنتی ، بهترین کار تولید محتوای تخصصی در حوزه فعالت تان است. با این کار هم نزد کاربران دارای آبرو و اعتبار خواهید شد و هم نزد گوگل محبوب خواهید شد. اما این مهم را بدانید که در تولید محتوا و بهینه سازی آن برای گوگل خیلی وسواس نشان ندهید ، صبور باشید و مطمئن باشید سیگنال های که در حال توسعه و بهبود هستید به زودی برای شما نتایج چشمگیری خواهد داشت.

تولید محتوا ، کار سختی است اما شدنی است. لازم نیست از همان روز های آغازین کسب و کارتان تولید محتوای حرفه ای کنید ، بهترین نویسنده ها و تولید کنندگان محتوا نیز از ابتدا حرفه ای نبوده اند ، آنها با تمرین و تکرار به این مرحله رسیده اند.

محصولات آموزشی ، کسانی که آموزش های شما را دنبال می کنند فقط و فقط به خاطر محتوایی است که شما ارائه می کنید نه چیز دیگری. کیفیت صدا و تصویر خیلی مهم نیست! سعی نکنید هزینه های سنگینی برای خرید لوازم صوتی و تصویری بپردازید. باور کنید همه افراد به دنبال محتوای خوب هستند نه صدای خوب! البته کیفیت خوب ارائه دادن خیلی هم خوب است ولی نه اینکه درگیر کمال گرایی شوید و هیچ وقت کاری که قرار است انجام دهید را شروع نکنید.

نتیجه گیری

کمال گرایی یکی از مخرب ترین تله های ذهنی است که اگر دچار آن شده اید پیشنهاد میکنم هر چه سریع تر به دنبال راه حل و دارویی برای خارج شدن از تله ذهنی باشید. کمال گرایی علاوه بر اینکه باعث می شود شما فرصت ها را از دست بدهید ، خوشبختی را از شما صلب میکند ، شما خوب هستید ولی خوب تر را می خواهید و هیچ موقع از وضع زندگی حال تان راضی نخواهید شد.

حتما بخوانید  نقشه پیروزی در کارآفرینی چیزی جز استقامت نیست

اما باز موضوع اصلی مقاله را این طوری یادآوری میکنم ، شما برای داشتن درآمد خوب از اینترنت  و یا داشتن کسب و کار اینترنتی موفق ، حتما نیازی به سایتی زیبا نخواهید داشت و یا حتما نیازی نیست سایت تان به پنل حرفه ایی کاربران مجهز شده باشد. همین که کاربران بتوانند به سرعت به چیزی که می خواهند برسند ، مطالب و محتوای سایت برای آنها لذت بخش باشد کافیست و در ادامه با افزایش درآمد می توانید نیروی انسانی متخصص استخدام کنید و همان طور که می خواهید امور کسب و کار اینترنتی تان را توسعه دهید.

فراموش نکنید ، کمال گرا بودن عامل خیلی از شکست ها و متوقف شدن های کسب و کار های اینترنتی است.

 

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *