سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو SEO  مخفف Serarch Engine Optimization  است و به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد و به مجموعه تاکتیک هایی که باعث قرار گرفتن نام سایت در رتبه های بالا در صفحات نتایج موتور‌های جستجو مانند گوگل ، بینگ و یا یاهو می شود را سئو می گویند. در واقع یک از بهترین نوع تبلیغات و البته در بهترین فضای تبلیغاتی دنیا است که بسیار برای کسب و کارها ارزشمند است ، چرا که کاربران با جستجو کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارها آنها را پیدا کرده و کاملا رایگان به سمت سایت آنها هدایت خواهند شد و با توجه به اینکه این ترافیک به صورت طبیعی به دست آمده است امکان جذب و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری بسیار بالا است.

مهم ترین هدف استفاده از سئو چیست؟

پاسخ ساده ترین تا پیچیده ترین سوالات کاربران در اینترنت موجود است و میلیون ها کاربر برای پیداکردن پاسخ نیازهای خود از موتورهای جستجو اتفاده میکنند. پس اگر صاحب سایت و یا کسب و کاری در اینترنت هستید ، سئو به شدت می تواند باعث رشد کسب و کارتان شود.

سئو مهم است چون :

  • ۹۷ درصد کاربران فقط و فقط ۳ پیشنهاد اول صفحه نتایج جستجو را انتخاب و کلیک می کنند ، پس اگر جز این ۳ گزینه باشید دیگر نگران بازدیدکننده و مشتری نخواهید داشت.
  • اجرای صحیح یک استراتژی سئو به دیگر بخش های سایت و کسب وکارتان کمک خواهد کرد ، به طور مثال برای اجرای تاکتیک های سئو شما نیاز خواهید داشت که به صورت مداوم تولید محتوا کنید ، همین کار بعد از مدتی باعث خواهد شد در حوزه تخصصی فعالیت تان به لید و یا وزنه اصلی تبدیل شوید.
  • سئو همچنین باعث ترویج سایت در شبکه‌های اجتماعی می شود. در واقع افرادی که سایت شما را از طریق موتورهای جستجو کشف می کنند به احتمال زیاد آن را در فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و دیگر شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می گذارند.
حتما بخوانید  باهوش بودن تضمینی برای موفق بودن نیست !

چگونه سایت مان را سئو کنیم؟

برای نمایش نتیاج جستجو در هر لحظه برای مرتب کردن این نتایج مجموعه الگوریتم های پیچیده‌ای اجرا می‌شوند که شامل عوامل رتبه بندی (SEO Ranking Factors) است و موتورهای جستجو با توجه به آن تصمیم می‌گیرند سایت شما در چه رتبه‌ای قرار گیرد. در نتیجه سایت هایی که فاکتورهای سئو را رعایت کرده اند شانس بیشتری برای قرارگیری در رتبه های بالتر را دارد نسبت به سایت هایی که بهینه سازی نشده اند. به طور کلی کل فرآیند سئو را می توان به دو بخش سئو داخلی On-Page-SEO   و سئو خارجی Off-Page-SEO  تقسیم میشوند.

در ادامه این مقاله به طور کامل در مورد

بهینه سازی سئو داخلی و خارجی سایت چیست؟

می پردازیم.

نتیجه گیری

ترافیک از سمت موتورهای جستجو بهترین نوع جذب بازدیدکننده و مشتری برای کسب وکار اینترنتی است و می تواند باعث شکست و یا موفقیت کسب وکار اینترنتی شود.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *