توصیه های ارزشمند برای دهه ۲۰ زندگی

اگر پشتکار داشته باشید بر هر مانعی پیروز خواهید شد

اگر زمان به عقب بر می گشت و شما در سن ۲۰ سالگی قرار می گرفتید ، برای خودتان چه توصیه هایی داشتید ؟ چه کارهایی را انجام می دادید و چه کارهایی نه ؟

نصیحت های شما به خودتان چه هستند؟

در ادامه به توصیه هایی برای ۲۰ ساله خواهیم پرداخت که دانستن آنها می تواند زندگی شان را متحول کند ، شاید بپرسید چرا ۲۰ ساله ها ؟

چون هنوز در شغل شان پا نگرفته و روند زندگیشان تعیین نشده است. آن ها هنوز روی مرز انتخاب ها ایستاده اند.

اما اگر حتی سنتان خیلی بیشتر از این هم باشد، و هنوز در سرتان ایده هایی می پرورانید که دوست دارید زندگی تان متفاوت با چیزی باشد که هم اکنون دارید، باز هم این نکات برای شما بسیار مفیدند. می توانید از نو آغاز کنید و مطمئنا به دلیل تجاربی که دارید، خیلی سریع تر به مقصود خواهید رسید.

۱- شما خلاق و باهوش هستید

گاهی می شنویم که مردم می گویند: “من اصلا خلاق نیستم.” من این جمله را باور نمی کنم. شما خلاق، دارای قوه ابتکار، مدبر و فوق العاده هستید. خلاقیت حتما نباید در مرزهای هنر و ادبیات محصور شود. خلاقیت شما می تواند در بسیاری از راه های گوناگون دیگر هم نمود پیدا کند؛ پدر یا مادر بودن، روابط، حل مسائل، ایده ها، صفحه شبکه های اجتماعی تان، یا حتی آشپزی، چیدن کمد لباس و بند کفش.

به یاد داشته باشید هر کسی ظرفیت هایی برای خلاقیت دارد.

۲- خودتان را با بهترین ها احاطه کنید

شما میانگین ۵ نفر از افرادی هستید که بیشترین وقت تان را با آن ها می گذرانید. شما حاصل مجموعه تاثیراتی هستید که می پذیرید. این قطعات نصیحتی را در کنار یکدیگر قرار دهید و با کسانی ارتباط برقرار کنید که تجربه ها و اثر گذاری های فوق العاده دارند.

حتما بخوانید  قانون جذب چیست؟ قانونی که تا آخر عمرتان خوشبختی تان را مدیون آن خواهید بود

کار شما جمع آوری ایده های خوب است. هر چه ایده های خوب بیشتری جمع کنید، هنگام الهام گرفتن و خلق کردن که می شود، انتخاب های بیشتری هم دارید.

۳- از آینده نگران نباشید

آرامتر، یک نفس عمیق بکشید. درباره ی آینده نگران نباشید، بلکه برایش آمادگی کسب کنید. زندگی در لحظه جریان دارد. اگر با این سرعت پیش بروید، روزی چشم باز کنید ۳۰ ساله میشوید. از لحظه لذت ببرید.

۴- از همین حالا به خودتان افتخار کنید

شما هیچوقت جوان تر، جذاب تر، پر انرژی تر و کم مسولیت تر از امروز نمی شوید. با کم رو بودنتان وقتتان را تلف نکنید، شما فوق العاده اید !

۵- مراقب خودتان باشید

شما وقتی بزرگتر شدید از تمام سیگارها، نوشیدنی ها و عادات بد غذایی که داشتید پشیمان خواهید شد.

میدونم دارید به چی فکر میکنید “دنیا دو روز بیشتر نیست که …” اما اگر بیشتر از ۲ روز قرار بود زندگی کنید چی؟ آیا میخواهید همینطوری ادامه دهید؟ حتی اگر زجری که بعدا میکشید بیشتر از لذت الانتان باشد؟

میانگین انسان هایی که به سن ۶۰ میرسن،د تا ۸۲ سالگی عمر میکنند. اجازه ندهید ۲۰ سال آخر زندگیتان با زجر همراه باشد ! به سلامتی تان اهمیت دهید و از همین الان این رژیم غذایی فوق العاده را رعایت کنید.

۶- خودتان باشید ، بی خیال فکر دیگران نسبت به خود شوید

۹۰ درصدشان را دیگر نمی بینید.۹۹ درصد از ۱۰ درصد باقی مانده هم برایتان تره خورد نخواهند کرد ! اگر همه با خود واقعی شان زندگی کنند،هیچ کس مجبور نخواهد شد تظاهر کند.

۷- غریزه تان را دنبال کنید

شهامت این را پیدا کنید که کاری را انجام دهید که از ته دل بهش علاقه دارید تا کاری که دیگران از شما توقع دارند. به ندای درونیتان گوش کنید (همیشه درست میگوید) اگر هنوز اون کار رو پیدا نکردید، از این تست شخصیت کمک بگیرید.

حتما بخوانید  داستان موفقیت ۵ کسب و کار غول‌پیکر که با دستان خالی شروع کردند

۸- از منطقه آسایش خود بیرون بزنید

به دوستانتان ابراز کنید چقدر دوستشان دارید. در برابر عده ای از مردم سخنرانی کنید.با کسی که دوست دارید یک گفتگو صمیمی بکنید. به خودتان اجازه دهید دیده شوید.آسیب پذیری تنها راهِ تا واقعا با دیگران ارتباط برقرار کنید و این چیزیه که همه ما میخواهیم.

منطقه آسایشتان را رها کنید.

۹- خوشبختی واقعا و واقعا یک انتخاب است

قطع نظر از اوضاع و شرایطتان؛ بی خانگی، از دست دادن نزدیکان، از دست دادن شغل ، … شما همیشه میتوانید خوشبختی را انتخاب کنید. خوشبختی به یک عامل خارجی بستگی ندارد.غیر قابل پیش بینی بودن زندگی را بپذیرید. راهکار غلبه بر ترس، از دست دادن اشتیاقتان برای ثابت ماندن شرایط فعلیتان است. زندگی خسته کننده میشد اگر میدانستید قرار است چه اتفاق هایی در آینده بیافتد…

از کسانی که دوستشان دارید امروز قدردانی کنید. امروز که زنده اند. مجبور نیستید وقتی رفتند “خداحافظی” کنید اگر زمانی که بودند بهشان “سلام” کردید.

۱۰- روی خودتان سرمایه گذاری کنید

در زندگیتان سرمایه گذاری کنید.در علم تان سرمایه گذاری کنید، حرفه تان، تجربه تان و روابط شخصیتان. کالاهایی بخرید که پول بیشتری برایتان در آینده تولید کنند. تمام لباس های برندتان, غذاهای لذیذ و ماشین های لوکس؛ وقتی پیر و شکسته شدید کمکتان نخواهند کرد. ارزش همیشگی وقتتان برابر با دوستانتان خواهد بود، روابطتان،خرابشان نکنید.

۱۱- شروع کنید و به اتمام برسانید

پیدا کنید چه چیزی را واقعاِ واقعا میخواهید و هیچ وقت تسلیم نشوید تا بدستش نیاوردید.

۱۲- شما چیزی برای از دست دادن ندارید ، نگذارید پوچ بگذرد

هیچ وام عقب افتاده ای ندارید. هیچ بچه ای ندارید در این سن و سال (دور و بر ۲۰) هیچ مسولیت آنچنانی ندارید؛ اما الان افسرده اید ! شکست خورده اید !! بس کنید ازین تظاهر کردن به این که چیزی برای از دست دادن دارید. آزادید و وقتتان در حال گذران است.

حتما بخوانید  ۷ دلیل ویژه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

۱۳- به نصیحت و توصیه ها فکر کنید

مانند اکثر ۲۰ و چند ساله ها نصیحت های بزرگان را معمولا نادیده خواهید گرفت، اشتباهی را دوباره مرتکب میشوید و همیشه آرزو میکردید ای کاش کسی به شما گفته بود….

سعی کردن و شکست خوردن بهتر از این است که هرگز سعی نکنید.

۱۴- مانعی که شما را از آفریدن چیزهای جدید باز می دارد، چیست؟

برای خیلی از ما این مانع ترس است.ترس از اینکه ممکن است کارمان به اندازه کافی خوب و خاص نباشد.

فائق آمدن بر این ترس یک قدم مهم و بزرگ است. می توانید از اینجا شروع کنید: شکست خوردن اشکالی ندارد. در حقیقت آفریدن یک چیز احمقانه، زشت و غریب یا حتی بی استفاده می تواند به خلاقیت شما کمک کند. چرا که شما قدمی برداشته اید که خیلی ها از انجامش عاجزند. شما خلق کرده اید.

سخن آخر

توصیه شما به جوانان چیست ؟ شما چه چیزهایی تا به حال آموخته اید و تجربه کرده اید ، هنوز هم درس ها پ توصیه های زیادی وجود دارد تا افرادی که در پی اش هستند برسانند. اگر شما هم تجربیاتی دارید یا در طول زندگی تان درس هایی آموخته اید، آن ها را در کامنت اضافه کنید و ما را از این تجربیات بی نصیب نگذارید.

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *