۲۰ جمله‌ی الهام‌بخش از لری پیج، بنیان‌گذار کمپانی گوگل

لاورنس “لری” پیج یک کارآفرین اینترنتی، دانشمند کامپیوتر آمریکایی و یکی از بنیان‌گذاران شرکت اینترنتی گوگل و مدیرعامل شرکت “آلفابت” است. آلفابت هسته‌ی مرکزی گوگل و چندین شرکت معروف دیگر است.
لری پیج مخترع الگوریتم رتبه‌بندی صفحه‌های اینترنتی (پیج رنک) گوگل است.

بیایید با هم نگاهی به نقل قول‌های لری پیج بیاندازیم

۱- “اختراع کافی نیست. تسلا مخترع برق بود، اما در عمومی کردن آن مناقشه می‌کرد. باید هر دوی این‌ها را با هم ترکیب کنید: تمرکز روی اختراع و نوآوری به همراه شرکتی که بتواند آن‌ها را تجاری‌سازی و در اختیار عموم قرار دهد.”

۲- “تصور می‌کنم پیشرفت در رویاهای به‌ظاهر محال، آسان‌تر است. چون هیچ‌کس ریسک انجام آن را به جان نمی‌خرد، بنابراین رقابت در آن کمتر است. در واقع، کسانی که به اسم کوچک می‌شناسم و مرتکب این‌گونه ریسک‌ها می‌شوند، به تعداد انگشتان دستم هم نمی‌رسد.”

۳- “یک موتور جستجوی همه‌کاره، باید هر چیزی در دنیا را بفهمد و همیشه جواب درست بدهد. ما هنوز خیلی با این رویا فاصله داریم.”

۴- “همیشه باور داشتم که تکنولوژی باید کارهای سخت مثل-اکتشاف، سازماندهی و ارتباط– را انجام دهد و کاربرها کاری که خوشحالشان می‌کند را انجام دهند: یعنی زندگی و عشق ورزیدن، نه سروکله زدن با رایانه‌های آزار دهنده! این بدین معناست که همه‌ی محصول‌هایمان باید یکپارچه کار کنند.”

۵- “من قویاً احساس می‌کنم، در کاری که انجام می‌دهیم یک اثر هنری مهم وجود دارد. همیشه سعی داشتم که به‌عنوان یک شرکت تکنولوژی و فنی روی این نکته تاکید کنم.”

۶- “اصولاً، هدف ما سازماندهی همه‌ی اطلاعات جهان و قابل دسترس کردن و در نهایت کاربردی ساختن آن‌ها در سطح جهانی است.”

حتما بخوانید  10 کار ساده که به افزایش فروش وب سایت تان کمک می کند

۷- “اگر پشتوانه و هدف ما، تنها پول بود، سال‌ها پیش شرکت را فروخته بودیم و در ساحل قدم می‌زدیم.”

۸- “شرکت‌های بزرگ همیشه در زمینه‌هایی همکاری و احساس نیاز می‌کنند، که منطقی باشد.”

۹- “شغل من به‌عنوان یک رهبر، مطمئن شدن از ایجاد فرصت‌های عالی برای همه‌ی افراد است. تا مطمئن شوم همه در این شرایط احساس مفید بودن، موثر بودن و همکاری داشتن با بخش مثبتی از جامعه را پیدا می‌کنند. به‌عنوان یک جامعه‌ی جهانی همگی کار مفیدتر و مثبت‌تری انجام می‌دهیم. هدف من در گوگل رهبری است نه پیروی.”

۱۰- “ما آن‌قدری که باید و شاید، مدیر نداریم. اما ترجیح می‌دهیم تعداشان خیلی کم باشد تا خیلی زیاد.”

۱۱- “این‌که مردم روی تولید انرژی‌های پاک کار کنند، حمل و نقل را بهتر کنند، عملکرد اینترنت را بهبود بخشند یا هر کار مشابه‌ای، واقعاً تفاوت ایجاد می‌کند. گروه‌های کوچک مردمی می‌توانند تاثیر فوق‌العاده‌ای روی کل دنیا داشته باشند.”

۱۲- “در علم اینترنت به تغییرهای انقلابی و اساسی نیاز داریم نه تغییرهای جزیی و پله‌ای.”-لری پیج

۱۳- “شما معنای بیدار شدن در نیمه شب با یک رویای الهام‌بخش را تجربه کرده‌اید. می‌دانید که اگر کاغذ و قلم در دسترس‌تان نباشد، صبح همان روز هیچ‌چیز به یاد نمی‌آورید و ایده‌هایتان از دست رفته‌اند. برخی اوقات لازم است از خواب برخیزید و رویا دیدن را متوقف کنید. وقتی یک رویای عالی به سراغ‌تان می‌آید، نگذارید از چنگ‌تان در رود.”

۱۴- “بسیاری از شرکت‌های غول پیکر، در طول زمان توفیقی کسب نمی‌کنند. اشتباه‌شان کجاست؟ این شرکت‌ها از آینده غافل می‌شوند.”

۱۵- “احساس می‌کنم، صاحبان بسیاری از سازمان‌های بزرگ، اعتقاد به ایجاد تغییر را محتمل نمی‌دانند. اما با نگاهی به تاریخ، همه‌چیز تغییر می‌کند. پس اگر تجارت ایستایی دارید حتماً به مشکل می‌خورید.”

حتما بخوانید  5 نکته کلیدی در بازاریابی اینترنتی که تاثیر چشم گیری در کسب و کارتان خواهد داشت

۱۶- “ما یک شعار داریم: بد نباشید، یعنی هر آن‌چه در چنته داریم را برای کاربرها، مشتری‌ها و هرکسی که برای‌مان اهمیت دارد، رو کنیم و بهترین خدمات‌دهی را در اختیارشان قرار دهیم. اگر ما برای این شعار معروف هستیم، پس موقعیت فوق‌العاده‌ای در سطح بین‌المللی داریم.”

۱۷- “اگر در صدد تغییر دنیا هستید، پس کار مهمی انجام می‌دهید. وقتی هم از خواب برمی‌خیزید، هیجان زده هستید.”

۱۸- “باید چیزهای نو اختراع کرد و به دست مردم رساند. پس باید اختراع‌های شما تجاری شوند. مسلماً این کار از طریق شرکت‌ها امکان‌پذیر است.”

۱۹- “بعضی‌ها اعتقاد دارند همه باید کورکورانه و برده‌وار کار کنند، صرف‌نظر از درست انجام دادن یا اشتباه انجام دادن آن کار! شاید با این‌کار شغل‌شان را حفظ کنند- به نظرم این کارشان واقعاً غیر منطقی و بی‌معناست. این پاسخِ درست نیست.”

۲۰- “اگر رهبری داشته باشید که از دانش عمیقی نسبت به موضوع کارتان برخوردار باشد، موثرترین مشوق برای شماست. من در این زمینه بسیار خوب عمل می‌کنم.

کدام نقل‌قول لری پیج را بیشتر دوست داشتید؟ اگر نقل الهام‌بخش دیگری از او شنیده‌اید، حتماً در بخش نظرات بنویسید.

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

یک پاسخ به “۲۰ جمله‌ی الهام‌بخش از لری پیج، بنیان‌گذار کمپانی گوگل”

  1. ممنون اطلاعات خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *