ویژگی های اصلی برای تبدیل کردن شما به یک بازنده حرفه ایی در زندگی!

ویژگی های اصلی برای تبدیل کردن شما به یک بازنده حرفه ایی در زندگی!

آیا شما هم یکی از آنها هستید؟

بازنده یعنی چه؟ هر کس به شکلی آن را تعریف می کند. بعضی معتقدند که بازنده یعنی کسی که پول، شغل، خانواده و دوست و رفیق ندارد؛ اما من فکر می کنم بازنده کسی است که به دیگران اعتماد ندارد، عشق نمی ورزد و برای کسی احترامی قائل نیست. احتمالا موارد دوم نهایتا به موارد اول منجر می شود. این مقاله معنای لغوی این کلمه را بررسی نمی کند بلکه تعریف دوم را پایه و اساسی برای ادامه این مبحث قرار داده است.

اگر شما انسانی صادق و درستکار نیستید طبق تعریفِ من، یک بازنده اید و به رغم داشتن حساب های بانکی سنگین، ماشین های لوکس و خانه های آنچنانی، باز هم یک بازنده اید زیرا دارایی نمی تواند ما را تعریف می کند. از طرف دیگر ممکن است شما یک بازنده باشید و البته فقیر؛ مثلا ورشکست شده باشید. پس بیایید تا این مسئله را دقیق تر بررسی کنیم.

آیا ناکنون یک بازنده حرفه ایی در زندگی را از نزدیک دیده اید؟

آیا میدانید مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های آنها چه هستند؟ 

اگر می خواهید بدانید ادامه مقاله را اصلا از دست ندهید

یک فرد بازنده کاملا حرفه ایی :

۱- در کارش درستی و صداقت ندارد

درستکاری و صداقت به این معنی است که ارزشهای درونی تان یعنی آنچه که فکر می کنید (پندار)، آنچه به زبان می آورید (گفتار) و آنچه انجام می دهید (کردار) همگی با هم همخوانی داشته باشند. شما ممکن است بگویید خب، اگر اینطور است یک قاتل سریالی هم در کارش صداقت دارد زیرا چنین شخصی گفتار، پندار و کردارش همگی در جهت ارتکاب قتل است. من به شما می گویم که چنین عملی فاقد ارزش واقعی است چون ارزش واقعی انسان به عاشق شدن و مورد عشق قرار گرفتن است. اما مغز چنین انسانی بین ارزشهای اخلاقی و تفکراتی که به بازنده شدن مطلق می انجامد، دومی را انتخاب کرده است.

حتما بخوانید  اگر می‌خواهید شخصیتی سرشناس و مشهور در تجارت و زندگی شوید، هرگز قید این تجربیات را نزنید

۲- شایعه درست می کند و تهمت می زند

در دین یهود کلمه است به نام “لوشون هورا” یعنی منع شایعه پراکنی، به عبارت دیگر یعنی در مورد شخصی که حضور ندارد فقط می توانی صادقانه حرف بزنی. در این دین کلمه ی دیگری هم به نام “ماتزی شم راه” وجود دارد یعنی تهمت و سخنان نادرست ممنوع. اگر شما شخصی باشید که شایعه پراکنی می کند و تهمت می زند معروفید پس یک بازنده هستید و دیگران به چنین شخصی اعتماد نمی کنند.

۳- بدبینی مزمن دارد

در مورد آن بدبینی خفیف که طبیعی است صحبت نمی کنم بلکه آن بدبینی مداوم، شدید و بی امانی که باعث می شود دیگران شما را ترد کنند و زیبایی زندگی را از دست دهید. چنین بدبینی مزمنی هم خفه کننده است و هم ناتوان کننده.

۴- بی تفاوت از کنار انسانهای نیازمند رد می شود

مهم نیست که مشغول چه نوع فعالیتی هستید؛ به فکر دیگران بودن و همدردی کردن با آنها را هرگز از یاد نبرید. اگر شما می توانید از کنار یک انسان زخمی که روی زمین افتاده بی تفاوت رد شوید، یا به بچه ای که گریه می کند بی توجهی کنید یا حتی در زمانی که باید جایی باشید زیرا فلان کس به شما نیاز دارد به راحتی سر باز می زنید؛  شما یک بازنده هستید.

۵- بی هدف است

انسان مثل یک جزیره ی دور افتاده، دور از دیگران زندگی نمی کند. هر انسانی روی اطرافیان خود تاثیر می گذارد. اگر شما حالتی از بی هدفی داشته باشید نه تنها یک بازنده هستید بلکه ممکن است هدف دیگران را هم تا اندازه ای ضعیف کنید و روی افرادی که با شما در تماس هستند اثر منفی بگذارید. اگر چنین است در مورد مرگ فکری بیشتر مطالعه کنید.

حتما بخوانید  ۸ دلیل که هیچ چیزی شادتان نمی کند و یک راه حل ساده برای آن

۶- منفور است

اگر مثل یک بمب ساعتی رفتار می کنید یعنی در انتظار حرفی یا حرکتی هستید تا عصبانیت خود را روی دیگران تخلیه کنید شما یک بازنده اید. اگر می خواهید با این کار، دیگران به شما احترام بگذارند یا شما را دوست داشته باشند پس بدانید که این احترام کاذب از ترس می آید و شما نه تنهایک انسان دوست داشتنی نیستید بلکه منفور هم هستید.

۷- به خود احترام نمی گذارد

قبل از اینکه به دیگران احترام بگذارید باید به خودتان احترام بگذارید. این امر یک واقعیت آشکار است. چطور می توانید زندگی کنید و حامی دیگران باشید درحالی که به خودتان ایمان ندارید؟ پس احترام و اطمینانِ به خود مستقیما از یک نگرش مثبت نشات می گیرد که اگر خلاف آن باشد شما یک بازنده هستید.

۸- قبل از اینکه در کاری عرق کند کنار می کشد

توجه داشته باشید که در مورد دوی استقامت صحبت نمی کنم بلکه منظورم تسلیم شدنِ زود هنگام است. شما باید رویاهایتان را دنبال کنید، آنچه را که شروع کرده اید تمام کنید و برای دفاع از شرافت و ارزشهای واقعی تان تلاش کنید و در راه اثبات عقاید خود تا پای جان از خود مایه بگذارید.

۹- ذهنی بسته دارد

درک ما به سه قسمت تقسیم می شود. ۱- آنچه که می دانیم (که مشخص است) ۲- آنچه که نمی دانیم و از ندانستن خود آگاهیم ۳- آنچه که نمی دانیم و از ندانستن خود آگاه نیستیم. اگر شما ذهنی بسته دارید مورد سوم را فراموش کرده اید. اگر شما نمی پذیرید که همه چیز را نمی دانید زندگی تان برای همیشه تاریک خواهد ماند.

حتما بخوانید  موفقیت عجیب به سبک عادل فردوسی پور

۱۰- مسئولیت به عهده نمی گیرد

اگر شما مسئولیت پذیر نیستید هیچ وقت پیروز نمی شوید و قادر به تغییر جهان نخواهید شد. بلکه خلاف این مسئله عمل کردن باعث می شود  به راحتی پیروز شوید.

اگر خودپرست باشید و فقط به خودتان فکر کنید و هیچ اهمیتی به دیگران ندهید قطعا یک بازنده هستید. بازنده بودن این نیست که خود را چگونه می بینید یا چه کارهای خوبی می توانید برای خودتان انجام دهید، بلکه این است که نسبت به جبران کردن کمک دیگران بی میل باشید.

نیازی نیست پول هنگفتی اهدا کنید، طعام مجانی به افراد بی بضاعت بدهید یا ساعتهای طولانی به انسان ها خدمت کنید. بلکه سعی کنید با بهتر شدن و بهتر عمل کردن به انسانها خدمتی کرده باشید، زمانتان را در اختیار دوستی بگذارید (بدون چشم داشت) یا به شخصی کمک کنید تا شغلی بیابد تا بتواند از خودش بهتر مواظبت کند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *