۵ تبلیغ فوق انگیزشی و دروغ که باید در مورد کسب و کار اینترنتی بدانید

5 تبلیغ فوق انگیزشی و دروغ که باید در مورد کسب و کار اینترنتی بدانید

انتظار دارید به سرعت موفق شوید ، کسب و کار اینترنتی را راهی آسان و سریع برای پولدار شدن انتخاب کرده اید ، سخت در اشتباه هستید و گول تبلیغات را خورده اید. امروزه موج جدیدی از کسب و کارها در حال شکل گیری هستند ، استارتاپ ، کارآفرینی اینترنتی و ….. ، در این بین بسیاری از سودجویان که به دنبال منافع خود هستند با تبلیغات انگیزشی و البته دروغ سعی دارند شکل دیگری از این کسب و کار در ذهن علاقمندان به این حوزه ها ایجاد کنند.

در این مقاله در مورد  ۵  تبلیغ مرسوم کسب و کار اینترنتی خواهیم پرداخت که شاید تا به حال آنها را به اشتباه در ذهن خود ترسیم کرده اید.

اگر می خواهید در کسب و کار اینترنتی خود شکست نخورید گول این تبلیغات دروغ را نخورید

 

۱- ساده ترین روش برای پولدار شدن

کسب و کارهای امروزی به واسطه مدل های جدید درآمدی و ایجاد ارزش آفرینی برای کاربران خود توانسته اند نسبت به بازار سنتی و قدیمی از رونق ویژه ای برخوردار باشند ، ضمن اینکه به واسطه استفاده از اینترنت در ارائه خدمات و محصولات محدودیت جغرافیای ندارند و سایز بازار بزرگی را در اختیار دارند.

اینها همه ویژگی های منحصربه فرد در کسب و کار اینترنتی است که می توان با برنامه ریزی مشخص بازار و سبد مشتریان دست به نقدی زیادی را برای یک کسب و کار ایجاد کرد  و شروع به پولسازی کرد. اما به هیچ عنوان ساده ترین راه برای پولدار شدن نمی باشد ، هر کسب و کار اینترنتی با برنامه ریزی و زمان بندی مشخص و حساب شده و با پشت سر گذاشتن مرحله به مرحله موانع پیشرو می تواند به ایده آل خود نزدیک و سپس شروع به پولسازی کند.

حتما بخوانید  توصیه های ارزشمند برای دهه 20 زندگی

۲- درآمدزایی از روز نخست

شاید این صحبت در چند سال ابتدایی راه اندازی این مدل کسب و کار صحیح و امکان پذیر بود اما در حال حاضر و با وجود رقبای زیاد در هر حرفه ایی کمی اغراق آمیز است.

همان طور که در قسمت قبلی گفتم برای رسیدن به درآمد در کسب و کار اینترنتی باید از برنامه صحیح و نقشه راه مشخصی استفاده کنید و مرحله به  مرحله حرکت کنید. چیزی که شما در ابتدای راه اندازی کسب و کارتان در اینترنت باید به دنبالش باشید اعتبار ، اعتماد نزد کاربران و برند سازی است. اگر بتوانید این کارها  را به خوبی انجام بدهید کسب و کارتان به سرعت به درآمدزایی خواهد رسید.

خیلی از کسب و کارهای اینترنتی بوده اند که بعد از چندین سال تازه به اولین درآمد زائی های خود رسیده اند.

۳- در کسب و کار اینترنتی نیاز به سرمایه ندارید

یکی از تبلیغات به شدت آزاردهنده در مورد کسب و کار های اینترنتی همین است ، بهتر است بگوییم نسبت به راه اندازی کسب و کار فیزیکی و یا سنتی نیاز کمتری به سرمایه داریم. چرا که شما در کسب و کار فیزیکی و سنتی نیاز به اجاره و یا خرید محل کار « مغازه و یا دفتر کار» خواهید  داشت ، نیاز به طراحی واجرای ویترین خواهید داشت و یا هزینه های ماهانه ای که برای کالاها و خدمات مصرفی خواهید داشت و ……..

در کسب و کار اینترنتی نیز هزینه هایی برای راه اندازی و توسعه کسب و کار اینترنتی موفق نیاز خواهید داشت.

  • هزینه های هاست و دامین
  • طراحی و راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی
  • توسعه و تولید منابع و محتوای قرار گرفته در سایت (تولید محتوا ، طراحی و …. )
  • بهینه سازی برای موتور جستجو
  • تبلیغات
حتما بخوانید  ۵ نکته قبل از خیز برداشتن در دنیای کارآفرینی

پس راه اندازی کسب و کار اینترنتی به نسبت کسب و کار فیزیکی و سنتی ، نیاز کمتری به سرمایه اولیه و توسعه ای خواهد داشت و این خود یک ویژگی بسیار هیجان انگیز است. اما نه اینکه اصلا سرمایه ای نیاز نخواهد داشت.

۴- روزانه ۲ الی ۳ ساعت کار کنید

در اینکه کسب و کار اینترنتی با ویژگی های فوق العاده اش زندگی بسیار را متحول کرده است و آزادی زمان و مالی را برای آنها به همراه داشته است. اما هر کسی در این حرفه به موفقیت های چشمگیری رسیده است به رصد کردن فعالیت و کارهای او به این نتیجه میرسیم که در ابتدای مسیر آنها روزانه ۱۰ و یا شاید ۱۸ ساعت کار کرده اند و بعد از به نتیجه رسیدن کارها و رسیدن به ایده آل ها و اهداف خود تعداد ساعت کار کردن را کم کرده اند.

اگر کسب و کار اینترنتی خود را به تازگی راه اندازی کرده اید و یا قصد دارید این کار را بکنید پیشنهاد می کنم حداقل به صورت مفید ۴ الی ۸ ساعت در روز برای آن وقت بگذارید و کارهای مهم مثل تولید محتوا را در صدر کارهای روزانه خود قرار دهید.

۵- شکست بخورید تا موفق شوید

رابطه شکست و موفقیت های بزرگ از کسی پوشیده نیست ، شما هر چه قدر بیشتر شکست بخورید موفقیت های بزرگتری خواهید داشت. بسیاری از افراد شکست های خود را نقطه پرش خود به موفقیت می دانند. پس من نویسنده این مقاله از اهمیت شکست به خوبی واقف هستم اما اینکه ماهیت آن را تبدیل به منایع انگیزشی و دروغ کنیم و آن را تبلیغ کنیم که برای پیروزی و موفقیت نیاز به شکست دارید و باید بیشتر و بیشتر شگست بخورید یک اشتباه است.

حتما بخوانید  10 درس لازم و اساسی برای شروع کسب و کار اینترنتی

نه فقط در کسب و کار اینترنتی بلکه در هر کاری می توان از تجربیات دیگر افراد استفاده کرد و میزان آزمون و خطاها را کم کرد تا جایی که برای رسیدن به پیروزی و موفقیت هیچ شکستی نخورد. در هر صورت اگر هوشمندانه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید هیچوقت شکست نخواهید خورد. دوره کسب و کار هوشمند ، نقشه ی راهی مشخص و مطمئن برای راه اندازی و توسعه کسب و کار اینترنتی موفق و پولساز است که می تواند آزمون و خطال شما را کم کند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *