شکست خورده اید؟ به خودتان افتخار کنید!

شکست خورده اید؟ به خودتان افتخار کنید!

سال تمام می شود و نوروز برای همه آنهایی که موفق شدند شیرین و شیرین تر و برای همه آنهایی که بر اثر اشتباه و یا سهل انگاری شان شکست خوردند تلخ نباشد آنچنان خوش هم نخواهد بود. تحویل سال مثل چشم بر هم زدن تمام میشود و همه برنامه ریزی و اهدافی که برای سال جدید داشتیم به اندازه حافظه ماهی ها از یادمان می رود. شادباش سال نو می گوییم ، دیده بوسی میکنیم و هم دیگر را در آغوش میگیریم. خنده هایی که از ته دل برنمی آید و شبیه به گل های مصنوعی است. به خنده های از ته دل دیگران حسودی میکنیم و حسرت روزهایی که می توانست بهتر رقم بخورد تا حال خنده هایمان از ته دل باشد.

سال 97 را با طرز فکر متفاوت آغاز کنید

نمیخواهم صحبت های آدم های بزرگ را انجام دهم و اصلا قصد ندارم نصیحت تان کنم و این را خوب میدانم روبرو شدن با شکست و کنار زدن آن از مسیر زندگی تان چقدر سخت است. اما بهتر نیست در عین قبول تلخی شکست های سال 96 ، به روی خوب زندگی نگاه بیندازیم و روزهای خوش سال نو را با آغوشی باز قبول کنیم. اصلا مگر میشود شکست نخورد و رشد کرد؟  در این کره خاکی ، شما هیچکسی را نمی توانید پیدا کنید که صادقانه بگوید در رسیدن به چیزی شکست نخورده است.

شکست خورده اید؟ به خودتان افتخار کنید چراکه شکست قسمتی از روند طبیعی رشد انسان است. به یک کودک نوپا نگاه کنید ، او برای اینکه راه برود چندین چند بار زمین میخورد (شکست میخورد) و باز ادامه میدهد تا اینکه یاد بگیرد چگونه راه برود و خودش را کنترل کند و یا حتما داستان زندگی استیو جابز  را شنیده اید که از شرکتی که خودش موسس آن بود یکبار اخراج شد ، گاهی با اینکه تلاش زیادی می کنیم، شب های زیادی بیدار می مانیم و خطرهای زیادی را به جان می خریم باز هم شکست می خوریم. اما بهترین واکنش به عدم موفقیت ها و شکست ها دوباره برخواستن و ادامه دادن است ، کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید و پشت سرتان را فقط برای برداشتن تجارب تان نگاه کنید. با خودتان بگویید امسال سال من است ، سالی که میتوانم هر آنچه از زندگی و کسب و کارم میخواهم را بدست بیاورم ، امسال سال تحسین شدن من توسط دیگران است.

حتما بخوانید  استراتژی صحیح برای تشکیل یک تیم قدرتمند در استارتاپ

پس سال 96 برای همه ما سالی پر از موفقیت بود. برای آنهایی که موفق شدند، خوشحالی و خنده های از ته دل به همراه داشت. یادمان نرود برای آنها دست بزنیم ، تحسین شان کنیم و از خدا برای شان شادی روزافزون بخواهیم و اما برای آنهایی که شکست را تجربه کرده اند آن را تبدیل به گامی جهت موفق شدن کرده اند. بیایید در لحظه تحویل سال همه دعا کنیم که سال پر برکتی برای همه کسب و کارهای نوپا باشد ، سالی همراه با سلامتی و آرامش ، همه با هم و در کنار هم اوج بگیریم و پایان سال را برای همه موفقیت هایی که بدست آورده ایم جشن بگیریم و از ته دل بخندیم ، نوروزتان مبارک و پیروز.

ارادتمند شما مهرداد پاک نژاد

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *