کسب و کار اینترنتی و ایجاد کسب درآمد پایدار اینترنتی قسمت دوم

کسب و کار اینترنتی و ایجاد کسب درآمد پایدار اینترنتی قسمت دوم

سلام

در مقاله قبلی در مورد کسب درآمد پایدار از اینترنت به روش فروش محصولات فیزیکی صحبت کردیم و در این مقاله می خواهیم یکی دیگر از انواع کسب و کارهای اینترنتی ، فروش محصولات دیجیتال و یا فایل صحبت کنیم.

فروش فایل ، محصولات دیجیتال و یا محصولات دانلودی

فایل ، محصولات دیجیتال و یا محصولات دانلودی ، همه اینها عنوان هایی هستند که برای محصولات غیر فیزیکی و استفاده به صورت دیجیتالی به کار میبریم. این روش یکی از بهترین و پردرآمدترین روش های کسب درآمد پایدار در اینترنت است ، البته اگر با علاقه و پشتکار انجام شود. اما فروش محصولات دانلودی چیست و چگونه انجام میشود؟

یکی از ساده ترین مثال هایی که می توان برای محصولات دانلودی استفاده کرد ، اشاره به روش دریافت اپلیکشن های موبایل از مرکت های فروش app در اینترنت است ، مثل کافه بازار و یا گوگل پلی. شما برای نیاز خودتون اپلیکشن های گوناگونی را از این مارکت ها دریافت میکنید که بعضی از آنها رایگان و بعضی از آنها پولی هستند.

حال که متوجه محصول دانلودی شدید می توانیم مثال های بیشتری در این مورد بزنیم ، آماده کردن محصول آموزشی در مورد حسابداری و یا مالیات و فروش به صورت محصول دانلودی در اینترنت. در نتیجه همان طور که می توانیم محصولات فیزیکی مثل ساعت ، موبایل و ….. در اینترنت به فروش رساند ، محصولات دیجیتال و یا دانلودی مثل اپلیکشن رژیم غذایی و یا محصول آموزش موسیقی  را نیز می توان به فروش رساند.

برای متوجه شدن بیشتر این موضوع به شما توصیه میکنم ویدیو درآمدهای میلیونی از طریق فروش مهارت ، تخصص را بیبینید.

حتما بخوانید  اگر نمی خواهید کسب و کار آنلاین تان بازنده شود این ۱۱ اشتباه رایج را انجام ندهید

چگونه کسب و کار اینترنتی محصولات دیجیتال را راه اندازی کنیم

بارها وبارها در اینترنت و کتاب های موفقیت خوانده ایم ، حال حاضر یکی از راحت ترین و بهترین زمان ها برای راه اندازی کسب و کار است و برای هر مشکلی و نیازی ، راه حل های ساده و آسانی وجود دارد. پس لطفا از این همه امکانات استفاده کنید.

برای راه اندازی فروشگاه محصولات دانلودی شما راه حل های متفاوت و البته آسانی وجود دارد که بسته به مدل راه اندازی فروشگاه تان می توانید یکی از آنها را استفاده کنید. راه حل اول استفاده از افزونه ووکامرس برای فروش محوصلات دانلودی و روش دوم استفاده از افزونه Easy Digital Download است که هر دو روش هم شباهت هایی با هم دارند.

انتخاب حوزه فعالیت صحیح برای فروش محصولات دانلودی در اینترنت

البته این بحث بسیار مفصل است و به هیچ عنوان نباید برای شما حکم انتخاب حوزه فعالیت باشد ، چرا که انتخاب حوزه فعالیت به بررسی های موارد زیادی بستگی دارد ، اما حوزه هایی که در زیر نام برده شده است جز بهترین و پردرآمد ترین ها هستند.

کتاب های الکترونیکی ، موسیقی  ، فیلم  ، ویدیو های آموزشی  ، پادکست های انگیزشی و آموزشی ، محصولات آموزشی مهارت محور (ویدیو ، صوت ، متنی) ، اپلیکشن های کاربردی  ، تصاویر ، گرافیک

بهترین روش جذب مشتری برای محصولات دانلودی

همان طور که در دیگر مقاله بارها به آن اشره کرده ام ، یکی از چالش های مهم هر کسب و کار اینترنتی ایجاد اعتبار و اعتماد سازی نزد کاربران است ، تا آنها با خیال راحت محصول و خدمات مورد نیازشان را از شما خریداری کنند. یکی از مهم ترین روش های ایجاد اعتماد که منجر فروش برای کسب و کار محصولات دانلودی شما خواهد شد ، دادن قسمت کوچکی از محصول دانلودی به عنوان دمو ، پایلوت و یا تست اولیه میباشد.

حتما بخوانید  دنیای مخفی کسب و کارها ؛ کسب و کار اینترنتی

به طور مثال اگر شما کتابی الکترونیک را برای فروش گذاشته اید ، می توانید چند صفحه از آن را به صورت رایگان و یا هدیه به کاربران بدهید و یا اگر اپلیکشنی را طراحی کرده اید می توانید استفاده از یک سری امکانات اپلیکشن را رایگان و قسمت های دیگر را فقط به ازای پرداخت فعال کنید.

کسب و کارتان پر از پول

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *