گروه بندی اصلی کسب و کارهای اینترنتی و گرایش اکثر کاربران ایرانی به

گروه بندی اصلی کسب و کارهای اینترنتی و گرایش اکثر کاربران ایرانی به

هر چند شما گروه های مختلفی از کسب و کارهای اینترنتی مثل کاربردی ، آموزشی ، سرگرمی ، فروش را در اینترنت می بینید اما به نظر من کسب و کارهای اینترنتی فقط  دو دسته اند : کسب و کارهای اینترنتی کاربردی و کسب و کارهای اینترنتی سرگرمی و تفریحی.

با این مدل تقسیم بندی کسب و کارهای اینترنتی روند تحقیقات ، جمعیت‌شناسی و درک نیازهای بازار اینترنتی آسان‌تر میشود.

کسب و کار اینترنتی کاربردی

کسب و کارهای اینترنتی کاربردی می توانند در گروه های آژانس های تبلیغاتی ، آژانس های مسافرتی ، سرویس های ارائه تخفیف ، فروشگاه های اینترنتی فیزیکی و مجازی و سرویس های ارائه آگهی و بسیاری موارد دیگر طبقه بندی شوند. این گروه از کسب و کار با ایجاد ارزش بالا معمولا سبک کسب و کار و زندگی را برای مردم راحت تر و لذت بخش تر می کنند. کسب و کارهای اینترنتی کاربردی در زندگی روزمره به ما کمک زیادی می کنند.

از نمونه های خوب و سودآور کسب و کارهای اینترنتی کاربردی فروشگاه اینترنتی دیجیکالا برای خرید کالاهای مورد نیاز  و یا آژانس تبلیغاتی ای نتورک برای آسان شدن و کاربردی کردن تبلیغات در سطح اینترنت نام برد.

لازم به ذکر است با وجود کسب و کارهای اینترنتی کاربردی متنوع و ارائه سرویس های مختلف  و همچنین افزایش رو به رشد کسب و کارهای اینترنتی کاربردی در ایران ، هنوز هم بازارها و خدماتی هستند که دست نزده اند و بسیار قابلیت تجاری سازی در اینترنت را دارند.

کسب و کار اینترنتی سرگرمی و تفریحی

کسب و کارهای اینترنتی سرگرمی می توانند در گروه های سایت های خبری ، مجله های آنلاین تخصصی (تکنولوژی ، موبایل ، دانش ، دیجیتال) ، بازی های آنلاین ، شبکه های اجتماعی ، سایت های آموزشی و بسیاری از موارد دیگر طبقه بندی کرد.

حتما بخوانید  راه اندازی کسب و کار اینترنتی با توهم پولدار شدن!

در حال حاضر و با استناد به رتبه الکسا سایت های ایرانی ، مردم میل بالایی به سرگرم شدن دارند و بیشتر ازهر چیز دیگری مایل به سرگرمی ، به دست آوردن اطلاعات و تفریح هستند.در زمان نوشتن این مطلب اولین سایت ایران از گزارش الکسا آپارات ، شبکه به اشتراک گذاری ویدیو و سومین سایت ایران ورزش ۳ ، سایت آخرین اخبار و اطلاع رسانی ورزش به خصوص فوتبال است.

شاید برایتان سوال شده باشد ، اصلی ترین منبع درآمد سایت های اخبار و اطلاع رسانی که به صورت رایگان این خدمات را ارائه می دهند چیست؟ تبلیغات ، این گونه از سایت ها به واسطه ترافیک قابل توجه که دارند پلن های تبلیغاتی در سایت خود دارند که دیگر کسب و کارها به ازای پرداخت هزینه پلن تبلیغاتی از آنها استفاده میکنند.

در پایان و برای نتیجه گیری

درست متوجه شده اید ، کسب و کارهای فوق موفق اینترنتی با ایده های بسیار ساده شروع کرده اند و قدم های کوچک و پیوسته آنها را تبدیل به غول اینترنتی کرده است. اگر در حال حاضر به دنبال ایده برای ساخت کسب و کارتان هستید و یا در حال آنالیز رقبا هستید احساسات و سلیقه های  شخصی را از روند تصمیم‌گیری‌تان حذف کنید. مهم  نیست چقدر موفق هستید و چقدر دانش و تجربه  دارید ، همیشه اجازه دهید اطلاعات و داده ها شما را راهنمایی کنند ، این رمز داشتن یک کسب و کارهوشمند است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *