راه اندازی کسب و کار اینترنتی با توهم پولدار شدن!

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با توهم پولدار شدن!

  • کسب و کار اینترنتی رو چه طوری راه اندازی کنم؟
  •  چه طور می تونم سریع از اینترنت درآمد داشته باشم؟
  • چه کار کنم تا از اینترنت پول در بیارم؟
  • به یک ایده خوب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز دارم؟

اینها نمونه سوالاتی است که بسیاز زیاد در به ایده توسط کاربران پرسیده میشود. افراد زیادی با توجه به بازار بکر اینترنت می خواهند دست به کاری بزنند و تا دیر نشده از این فرصت استتفاده کنند وکسب و کاری را برای خود ایجاد کنند. اما نیمه تاریک این داستان اینجاست که بسیاری از این افراد با دید پولدار شدن و درآمدهای هنگفت وارد این عرضه می شوند و بدترین اتفاق همین است ، چرا که پولدار شدن به شدت بی برنامگی می آورد. با این طرز فکر شما اسیر روش های زود بازده میشوید ، هدف های تان اشتباه انتخاب میکنید و بعد از مدتی تلاش های شما هیچ نتیجه ای برای تان نخواهد داشت.

شاید زیاد شنیده باشید ، کسب و کار اینترنتی عالی است ، اگر هدف و برنامه داشته باشید ، با ایده و خلاقیت شروع کنید و مهم تر از همه میزان اشتیاق و پشتکارتان را روز به روز بیشتر کنید. مطمئن باشید که موفق خواهید شد.

کسب و کار اینترنتی را چگونه شروع کنیم؟

کسب و کارهای زیادی چه در دنیای واقعی و چه دردنیای اینترنت با امید زیاد و رویابافی شروع میشود و بعد از مدتی با شکست های افسرده کننده تمام میشود و این بسیار ناراحت کننده است ، اما دلیل اصلی شکست های این چنینی در کسب و کارها بر میگردد به قبل از راه اندازی و شروع  کسب و کارها. زمانی که باید دقیقا به فکر مطالعه ، تحقیق ، بررسی همه جانبه کسب و کار باشیم ، اما امید و رویا را به این واقعیت های مهم ابتدای مسیر ترجیح میدهیم.

حتما بخوانید  5 درسی که استارتاپ ها باید از جف بیزوس بیاموزند

در ادامه مقاله به کارهایی که شما باید برای شروع کسب و کار اینترنتی انجام دهید اشاره کرده ام.

۱- مطالعه

اگر می خواهید باهوش باشید مطالعه کنید ، مطالعه باعث میشود سطح اطالعات شما بالا برود و شما تصمیم های درست تری نسبت به دیگر افراد داشته باشید و یا اگر به دنبال ایده ای برای توسعه کسبو کار و یا حتی شروع کسب و کارتان هستید مطالعه به طور شگفت انگیزی به شما کمک میکند.

هر چه قدر میزان مطالعه و یادگیری شما بیشتر باشد به نسبت میزان موفقیت و پیروزی های شما بیشتر خواهد شد. شما قصد راه اندازی کسب و کاری دارید پس می توانید در مورد کارآفرینی ، کسب و کار ، کسب و کار اینترنتی ، بازاریابی اینترنتی و هر آنچه که به شما بیشتر کمک میکند مطالعه کنید.

نقشه راهی که به دنبال آن هستید و دائما در مورد آن  سوال میپرسید در مطالعه همین مقالات ساده است.

۲- تحقیق ، تحلیل و بررسی

تحقیق و بررسی از واجبات  مهم و ضروری قبل از شروع کسب و کار اینترنتی است ، شما باید بدانید کسبو کار شما چه مشکلی را در زندگی دیگرا حل خواهد کرد ، چه ارزشی را ایجاد خواهد کرد و برای چه هدفی راه اندازی شده است.

به شما پیشنهاد میکنم محتوای سایت هایی که در زمینه تخصصی شما محتوای با کیفیت تولید میکنند را بخوانید ، اگر قصد راه اندازی کسب و کاری دارید که در اینترنت نمونه مشابه اش هست ، آن سایت را به عنوان رقیب خود بررسی و تحلیل کنید ، بیبینید در چه قسمت هایی ضعف دارند و در چه قسمت هایی قدرتمند هستند. از چه مدل بازاریابی استفاده میکنند و کاربران بیشتر به چه چیزهایی توجه میکنند. چگونه تولید محتوا میکنند و عوامل جذب اعتماد مشتریان چی بوده است.

حتما بخوانید  آشنایی با پردرآمدترین کسب و کارهای اینترنتی ایران

۳- ایده همه چیز نیست

اینکه شما ایده ای را کشف کرده اید که بسیار عالی است و آینده روشنی خواهد داشت بسیار خوب است ، اما مهم تر از ایده این است که چگونه می خواهید ایده خود را به واقعیت تبدیل کنید. در حال حاضر بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی  موفق و پولساز ایران ، دقیقا نمونه بومی سازی شده ایده ای در دنیا هستند و این مهم نیست که چقدر ایده شما یکتا ، جذاب و هیجان انگیز است ، مهم نحوه اجرا و پیاده سازی آن است.

نکته مهم دیگر برای انتخاب حوزه کسب و کار اینترنتی  ، بیشتر به علاقه خودتان ، کسب و کارهای سنتی و یا فیزیکی آشنایان که قابلیت اینترنتی شدن را دارند توجه کنید و نیاز نیست حتما ایده فوق العاده داشته باشید تا کسبو کار فوق العاده داشته باشید.

۴- طراحی و پیاده سازی سایت و فروشگاه اینترنتی

امروزه برای طراحی و پیاده سازی سایت و فروشگاه اینترنتی نیازی به تخصص های پیچیده کدنویسی ندارید ، سیستم های آماده طراحی سایت در خدمت شما هستند که می توانید به سادگی از آنها بهره ببرید و سایت یا فروشگا اینترنتی حرفه ای را برای خودتان پیاده سازی کنید. این کار به شدت ساده است و فقط کافی است در اینترنت کمی درمورد آن جستجو کنید ، نتایج زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

۵- متخصص تجاری سازی و بازاریابی شوید

کسب و کار اینترنتی به راه اندازی سایت و یا فروشگاه اینترنتی نیست و نمی توان به راحتی از طریق اینها به درآمد رسید. برای تبدیل کردن یک سایت و یا فروشگاه اینترنتی به یک کسب و کار با درآمد پایدار شما نیاز به تخصص تجاری سازی ایده و کسب و کار و مهم تر از آن بازاریابی و معرفی صحیح محصولات و خدمات تان نیاز خواهید داشت.

حتما بخوانید  7 ویژگی مهم کارآفرینان موفق

اگر بهترین محصول و خدمات را آماده کرده باشید ولی هیچ ایده ایی برای تجاری کردن آن نداشته باشید و یا پلن و برنامه ایی برای معرفی آن نداشته باشید ، کسبو کار شما به زودی شکست خواهد خورد. پس روش های صحیح تجاری سازی کسب و کار و بازرایابی اینترنتی را یاد بگیرید و متخصص در این زمینه ها شوید.

نتیجه

امید ، کلمه کثیفی در تجارت است.  جف واکر

شروع کسب و کار نقطه حیاتی هر کسب و کاری است ، اگر تحقیق و تحلیل ها به درستی انجام شده باشد ، اگر برنامه مشخصی برای پیاده سازی ایده خود داشته باشید ، اگر استراتژی مشخصی برای تجاری سازی و بازاریابی محصولات داشته باشید. کسب و کار موفقی را خواهید داشت. امیدوارم حیاتی ترین نقطه کسب و کارتان را با امید شروع نکرده باشید.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

یک پاسخ به “راه اندازی کسب و کار اینترنتی با توهم پولدار شدن!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *