اگر پشتکار داشته باشید بر هر مانعی پیروز خواهید شد

اگر پشتکار داشته باشید بر هر مانعی پیروز خواهید شد

وقتی از بیرون به زندگی افراد موفق و سرشناس نگاه می اندازیم ، چیزی به غیر خوشی هایی که انگار فقط آنها می توانند داشته باشند نمی بینیم. خانه استخر دار و آخرین مدل از ماشین هایی که فقط ما در پوستر ها دیده ایم. خلاصه اینکه همیشه آنها در حال استراحت و گوش دادن به موسیقی آرامش بخش نیستند. باید بدانید خیلی از اتفاقاتی که در زندگی این افراد وجود دارد را شما از آنها بی خبر هستید .

مانع هایی در زندگی شان بوده که به هیچ عنوان آسان نبوده و فقط راه حل آن پشتکار فراوان آنها بوده است.

اگر تصمیم گرفتید راه موفقیت را طی کنید، باید بدانید آسان نیست اما ارزشش را دارد چون پاداشی که در انتهای مسیر برای شما در نظر گرفته شده، خستگی تمام طول مسیر را از وجودتان بیرون خواهد کرد.

افراد موفق نه تنها بیشتر از افراد عادی کار میکنند، بلکه پشتکار زیادی هم دارند. در ادامه میخواهیم بپردازیم به اینکه چرا با داشتن پشتکار بر هر مانعی پیروزخواهید شد و چطور می توانید آنرا بدست آورید؟

اگر موافقید  شروع کنیم

۱- افراد موفق و سرشناس همیشه سرشان شلوغ است

یکی از مهم ترین کارهایی که افراد موفق بسیار به اهمیت آن پی برده اند استفاده از زمان است ، آنها بسیار هوشمندانه از زمان خود استفاده می کنند و انتظار هم نداشته باشید به آسانی بتوانید یک ساعت از وقت آنها را بگیرید و باید به زمان آنها احترام گذاشت.

پس همان طور که می دانید زمان بسیار ارزشمند است و آن را بیهوده خرج نکنید ، اگر می خواهید از زندگی عقب نمانید و راه موفقیت تان را بسازید مانند افراد موفق از زمان که قانون اول پشتکار است استفاده کنید.

حتما بخوانید  ۵ اشتباه وحشتناک پایه گذاران استارت آپ که هرگز نباید مرتکب شوید

۲- همیشه خود را گرسنه و نادان بدانید

همیشه  به دنبال دانش جدید باشید ، افراد موفق همیشه به دنبال یادگیری هستند.

به گفته بیل گیتس هر روز باید ، حداقل ۱ ساعت در هر شرایطی مطالعه کند ، زیرا باعث می شود همیشه نسبت به دیگران اطلاعات بهتری برای تصمیم گیری داشته باشد.

آنها هیچوقت خودشان را عالم دهر نمیدانند و همیشه از افرادی که بیشتر از آنها میدانند مشاوره میخواهند و برای مشاوره گرفتن ، سوال کردن و راهنمایی خواستن ممکن است به درب بسته برخورد کنند.

۳- نه به معنای تغییر بعدی

نه، به معنی پایان راه نیست ، نه به معنی  « این نشد » برویم بعدی ….

در دنیای کارآفرینی  پاسخ نه زیادی خواهید شنید که احتمالا در اولین بار شنیدن این پاسخ ناراحت خواهید شد و میخواهید تسلیم مشکلات شوید و رویاهایتان را فراموش کنید. این کار رو نکنید …. و به ادامه مسیر فکر کنید.

نه  به معنی پایان راه نیست ، بلکه به معنی راهی است که پیدا کرده اند که به اهداف تان ختم نمیشود و باید از مسیر دیگری بروید.

۴- موفقیت می خواهید ، پشتکار باید داشته باشید

کاملا مشخص است که زمانی که قصد راه اندازی هر کاری را دارید ، همه به شما می خندند و از ادامه مسیر شما را باز می دارند. یادتان نرود مسیرهای موفقیت و کارآفرینی بسیار خلوت هستند و مهم تر اینکه یادتان نرود برای هدف خاصی قدم در این مسیر گذاشتید.

شما به دنبال چیز های با ارزش و خاص هستید ، پس برای این دست آورد نیاز به خاص شدن و انتخاب مسیر خاص را خواهید داشت . پس اگر قاطعانه و مسر باشید حتما به ارزش که می خواهید خواهید رسید.

حتما بخوانید  چرا فرار از زندگی راحت قدرتمندترین روش برای موفقیت است

پشتکار را فراموش نکنید که یکی از با ارزش ترین معیار ها برای موفقیت در زندگی واقعی و کسب و کا راست ، فرقی نمی کند شما کارمند هستید و یا کارآفرین ، تنها چیزی که شما نیاز دارید تا به خواسته تان برسید تلاش و پشتکار است.

امیدوارم روزی برای دیگران الگوی موفقیت و پشتکار باشید.

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *