چگونه متخصص و توسعه دهنده کسب و کارهای اینترنتی شویم؟

چگونه متخصص و توسعه دهنده کسب و کارهای اینترنتی شویم؟

سلام من مهرداد پاک نژاد هستم ، مشاور و توسعه دهنده کسب و کارهای اینترنتی

نیاز به متخصصان کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی روز به روز در حال افزایش است ، کسب و کارهای زیادی در حال مهاجرت از دنیای سنتی و فیزیکی به دنیای مدرن و اینترنتی هستند و همین باعث افزایش نیاز به افراد متخصص و خلاق برای پیشبرد کسب و کارها در سال های  آینده خواهد یافت.

جدا از این مدیر و توسعه دهنده کسب و کار اینترنتی یکی از بهترین و خلاقانه ترین شغل های دنیاست ، شغلی که باعث رشد و پیشرفت شخصی شما خواهد شد ، باهوش باشید می توانید برند شخصی خود را توسعه دهید ،  هر روز در حال تغییر و تحول و متخصصان این حوزه  نیز مجبور خواهند بود روز به روز یادگیری خود را بیشتر کنند.

در این مطلب با ما همراه باشید تا به یک متخصص حرفه ایی کسب و کار اینترنتی تبدیل شوید:

۱- مطالعه و یادگیری روزانه

اهمیت و ارزش یادگیری و مطالعه مداوم از کسی پوشیده نیست ، هر چقدر بیشتر یاد بگیرید ، آگاهی بیشتر نسبت به رقبا خواهید داشت و می توانید بر اساس همین آگاهی ها تصمیم های بهتری برای کسب و کارتان بگیرید ونتیاج بهتری بگیرید. اگر تصمیم گرفته اید که به یک متخصص کسب و کار اینترنتی تبدیل شوید ، باید روزانه برای مطالعه و یادگیری زمان بگذارید و دانش خود را بروز کنید.

تعدادی از بهترین وبسایت ها را در زیر آوردم که می توانید در خبرنامه آنها عضو شوید و مطالب داغ آنها را زود تر از دیگران یاد بگیرید:

حتما بخوانید  دنیای مخفی کسب و کارها ؛ کسب و کار اینترنتی

marketingland.com

forbes.com

moz.com

behidea.ir

۲- استراتژی توسعه و بازاریابی سایت های بزرگ را در نظر بگیرید

یکی از کارهایی که یک متخصص کسب و کار اینترنتی همیشه باید انجام دهد ، آنالیز و بررسی سایت های بزرگ ، نحوه بهینه سازی برای موتور های جستجو و همچنین حضور آنها در شبکه های اجتماعی انجام دهند. اینکه آنها در طراحی سایت و تجربه کاربری به چه چیزهایی اهمیت می دهند ، از چه کلمات کلیدی برای بهبود نتایج متور های جستجو استفاده می کنند و یا در شبکه های اجتماعی چه پستی و محتوایی قرار می دهند که مردم بیشتر می پسندند به شما کمک می کنه تصمیم های بهتر و هوشمندانه ایی داشته باشید

۳- در دوره های آموزشی و همایش های مرتبط با کسب و کار اینترنتی شرکت کنید

شرکت در برنامه های آموزشی نظیر ورکشاپ ، دوره آموزشی و یا همایش به غیر از اینکه شما از تجربیات ارزشمند مدرس و سخنران ها  بهره می برید از مزایای شبکه سازی و ایجاد رابطه با گروهی از افراد همفکر خود نیز بهره مند خواهید شد. من خودم حداقل ۲ ماه یک بار در یک ورکشاپ و همایش شرکت می کنم و دامنه ارتباطات خودم را گسترش میدهم. شاید باورتان نشود اما همین کار باعث افزایش درآمد من از پروژه و مشاوره هایی است که دوستانم در همایش و دوره های آموزشی به من پیشنهاد داده اند. دوره آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق و پولساز یکی از اینهاست.

۴- یک مربی و مشاور حرفه ای در کسب و کار اینترنتی پیدا کنید

خیلی خوب است که خیلی چیزها را ما خودمان تجربه کنیم اما بعضی مواقع ما می خواهیم جایی بریم که دقیقا بعضی افراد آنجا بوده اند ، آنها مسیر را کاملا یاد گرفته اند و میدانند از چه چیزهایی باید پرهیز کرد و برای چه چیزهایی باید هزینه کرد.

حتما بخوانید  چگونه از رسانه های اجتماعی در جهت رشد کسب و کار اینترنتی مان استفاده کنیم؟

سعی کنید یکی از این افراد که حکم چراغ راه برای شما خواهد داشت را برای خود پیدا و انتخاب کنید ، سوالات خود را از آنها بپرسید و ذهن او را نیز درگیر کار خود کنید.

۵- راز تبدیل شدن به یک متخصص کسب وکار اینترنتی فقط شروع به کار است

بسیار خوب ، امیدوارم تا همین جا توانسته باشم درباره روند تبدیل کردن شما به متخصص و توسعه دهند کسب وکار اینترنتی به شما کمک کرده باشم. وقتی می‌بینم افراد برای راه اندازی کسب و کار خود با وسواس زیادی در حال نوشتن بیزنس مدل خود هستند و با گذشت ۳ ماه هنوز روی آن کار می کنند کفرم بالا می‌آید. اگر قصد راه اندازی کسب وکار اینترنتی دارید راز موفقیت آن این است که فقط شروع کنید.

به قول معروف حالا وقت عمل است . باید ببینید چه چیزی در چنته دارید و تمام مطالبی که در این مدت آموخته اید را به کار ببرید تا تجربیات مختلفی را در این زمینه کسب کنید.

 

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *