میانبر تبدیل رویا و هدف به واقعیت ، یاد بگیرید ولی آنرا به هیچکس نگویید – قسمت دوم

میانبر تبدیل رویا و هدف به واقعیت ، یاد بگیرید ولی آنرا به هیچکس نگویید

چگونه ذهن را با هدف های جدید آشنا کرده و آن را تبدیل به یک باور و نگرش کنیم؟

اگر می خوای ذهنت را به بزرگترین حامی تو تبدیل بشه و از این به بعد هر هدفی که مشخص کردی بر علیه تو شعار “تو نمی تونی” سر نده باید ذهن منطقی یا همان ضمیر خود آگاهت که را قانع کنی که هدف تو واقعی و هیچ خیال پردازی وجود نداره . به این شکل به رویای تو ایمان میاره و به صورت خودکار تمام منفی بافی های که قبلا انجام میداد را کنار می گذارد و حذف میشه .

اگر به ذهن منطقی و ضمیر خودآگاهت را بر اساس هدف های که داری برنامه ریزی و بارور کنی مطمئن باش زندگی روزانه تو تبدیل به :

 • هر هدف و رویایی که داری می تونی بسازی
 • خلاقیت و نوآوری روز به روز در تو بیشتر میشه
 • مسائل زندگی را میتونی بهتر و سریع تر حل کنی
 • همیشه یک راه مطمئن برای پیروزی داری و آن ذهن تو هست
 • انظباط ، صلح و صفا در زندگی تو بیشتر میشه
 • همیشه احساس آرامش و پیروزی داری

۱- تصویر سازی

چقدر روزانه با دیدن ماشین های گران قیمت و خانه های ویلایی بزرگ هیجان زده می شوید !

این بهترین تعریف برای قدرت تصویر سازی و تجسم کردن است که کمک بزرگی به ذهن میکنه که باور کنه رویایی که داری خیال پردازی نیست .

شما برای اینکه آرزو و هدفی که مشخص کنی را به ذهن خودت اثبات کنی باید آن را به جزئی از زندگی روزانه خودت تبدیل کنی و دائما با آن سر و کار داشته باشی .

اما چطوری از تصویر سازی استفاده کنم؟

خیلی ساده تمام اهداف و رویایی که داری

 • قبول شدن در دانشگاه
 • خانواده ایی گرم و خوشبخت
 • ثروت
 • ماشین گران قیمت
 • ویلا در شمال کشور
 • و …..

از اینها یه عکس تهیه کن و روی بردی مقوایی که به آن Dream Board  گفته می شود بچسبان . عکس ها را بک گراند گوشی و یا لب تاپ خود استفاده کن و خلاصه اینکه جوری اینها را دور برت ایجاد کن که روزانه بتونی آنها را بیبینی و جزئی از زندگی روزانه تو بشه . فراموش نکن که می خوای از قانون جذب استفاده کنی و می خوای همه این عکس را در زندگی خودت جذب کنی و در مدار قدم بگذاری که منابع آن هدف در آن مدار هستش .

حتما بخوانید  ۱۰ راه برای آغاز توفانی کسب و کارتان در اینستاگرام

تصویر سازی از نظر علمی !

مرکز توجهات مغز و یا RAS  چیست؟

امروز ماشین مورد علاقه خودت را می خری از نمایشگاه که بیرون می یای می بینی یک ماشین دقیقا شبیه ماشین تو جلوتر پارک ……جلوتر می ری تو خیابان دیگه دقیقا همیم اتفاق می افته و این قدر این اتفاق می افته که با خودت میگی چقدر این ماشین زیاد شده و هر کسی رسیده خریده . نه دوست من قبل از این که تو این ماشین را بخری ده ها وصدها ماشین دیگه مثل تو وجود داشته ولی تو به آنها توجه نکردی .

به این قسمت از مغز که میان انبوهی از اطلاعاتی که داره پردازش می کنه به اطلاعات کوچکتر که برای تو مهمه واکنش نشان میده RAS  و یا مرکز توجهات ذهن می گویند .

بنابراین هر چه بیشتر به این سیستم توجه کنی و تصویر سازی اهداف را انجام بدی به صورت اتوماتیک ذهن تو تصمیم ها و قدم هایی بر میداره که به سمت آرزو ها و اهداف تو هستش .

۲- مطالعه

اهمیت مطالعه در هر زمینه و رشته ایی از کسی پوشیده نیست و همه میدانند که افراد موفق چقدر روزانه در زمینه کاری و رشته ایی خودشون مطالعه دارند .

چرا در حال حاضر بهترین و آسان ترین زمان برای موفقیت و ثروتمند شدن هست؟

خوب پاسخ خیلی ساده هست . شما برای اینکه کسب و کاری را شروع کنید و در آن موفق بشید نیاز به تجربه دارید ، حالا چه چیزی بهتر از اینکه انواع کتاب ، مجله و مهم تر از همه اینترنت وجود دارد که می تواند دنیایی از تجربیات دیگران را با هر هدفی و هر کسب و کاری را برای من فراهم کند. اکثر راه هایی که به بن بست ختم شده را برای ما تفسیر می کنند راه های نو و خلاقانه را به ما یادآوری میکنند .

کتاب ها و مقالاتی در اینترنت که از هر کدام می توان بسیاری درس گرفت و تجربه کسب کرد .

به شما حتما توصیه می کنم کتاب های موفقیت از برایان ترسی ، آنتونی رابینز ، رابرت کیوساکی و …… مطالعه کنید تا علاوه بر تجربیات و دانش این افراد استفاده  کنید بلکه ذهن شما را خلاق و نوآور می کند.

۳- شبکه سازی «شبکه ای از افراد ثروتمند بسازید»

چه قدر روزانه با افراد ثروتمند در ارتباط هستید ؟ میدانید چه چیز هایی از آن ها می توانید یاد بگیرید ؟ میدانید چقدر می توانند به اینکه ذهن تو قبول کنه می خوای ثروتمند بشی کمک می کنه؟

حتما بخوانید  نقشه پیروزی در کارآفرینی چیزی جز استقامت نیست

اگر افراد ثروتمند دور برت هستند از تو می خوام با آنها بیشتر برخورد داشته باشی و با آنها بیشتر هم صحبت بشی . از آنها استفاده کن و از طرز تفکر آنها نسبت به مسائل کسب و کار استفاده کن . ولی اگر کلا از ثروتمندان کسی را نمی شناسی سعی کن آن ها را شناسایی کنی و یه جوری با آنها کانال ارتباطی بزنی . بهترین آنها در حال حاضر در شهر تو هستند ، خجالت را کنار بزار و با دفتر آنها تماس بگیر و وقت ملاقات از آنه بگیر اولین جلسه را درباره رازهای ثروت مندی و موفقیت آنها بگذار از آنها کمک بگیر که ذهن تو قبول کنه با واقعیت روبرو هست . به شخصه دوستان زیاد کارخانه داری دارم که از آنها بسیار چیز های مفید یاد گرفتم مثل نحوه ارتباط با دیگران ، ریسک های هدفمند ، سرمایه گذاری هایی که انجام میدهند و جالب بدونی خیلی از آنها حکم راهنمای من در زمینه بورس هستند و اکثر موقع ها پیامکی میدهند که فلان چیز را بخر و یا بفروش . می بینی دوست من اینها مزایای هستش که من با جلسه هایی ابتدایی که گذاشتم به دست آوردم و اصلا خجالت نکشیدم و افراد ثروتمند را جذب کردم .

۴- بانک جملات موفقیت

گفتیم که استفاده از تجربیات دیگران ارزشمند است حال اگر جملات بزرگان را که انگیزه ما را نسبت به موفقیت  دو چندان می کند  روزانه بخوانیم و تکرار کنیم چه قدر می تواند به ما در اهداف و رویایی که داریم کمک کند.

سعی کنیم روزانه حداقل ۲ جمله از بزرگان را بخوانیم و در هدف گذاری ها از آنها استفاده کنیم مثلا حتما نیازی نیست هدف ما به اندازه ایی بزرگ باشد که از جمله بزرگی استفاده کنیم بلکه از جمله بزرگ برای اهداف کوچک مان استفاده کنیم و به قول بیل گیتس که می گه : جهانی فکر کنید ، محلی اجرا کنید .

۵- اهداف خود را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید

هر هدف و رویایی که داری هر چه قدر هم که بززگ باشد مهم نیست و تو می تونی به آن دست پیدا کنی در این قسمت چیزی را به تو آموزش میدهم که در قبول کردن هدف و رویای تو به ذهنت کمکت می کنه .

حتما بخوانید  ۲۰ نکته ی فوق سری مدیریت که شما را تبدیل به یک رهبر فوق العاده می کند

تا حالا گفتیم که باید ذهن را با خواسته و رویاهای خود آشنا کرده و به آن این باور بدهیم که ما تغییر مدار داده ایم و ذهن ما به بزرگترین حامی ما تبدیل بشه تا به بزرگترین دشمن نسبت به اهداف و رویاها .

یکی از کارهایی که ما باید برای اهداف خود نسبت به ذهنمان انجام دهیم واقعی کردن هدف و رویا هستش .

یاد آن قسمت از کتاب بیفتد که ازت خواستم تجسم کنی صاحب میلیار ها تومان پول و ماشین گران قیمت هستی ؟ ذهن تو در مقابل این تجسم به تو پوز خند و این کار نشد اعلام کرد .

خوب کاملا مشخص برای ذهن این یک خیال پردازی و به دور از واقعیت هستش . خوب برای واقعی بودن باید چی کار کنم

فرض کن شما اضافه وزن ۳۰ تا ۴۰ کیلویی داری حالا هدفی را برای خودت مشخص می کنی این اضافه وزن کاملا از بین ببری .

شروع می کنی به رژیم غذایی و ورزش کردن یکی دو روزی این کار را انجام میدی و دوباره خودت را با وزنه وزن می کنی میبینی ۱۰۰ گرم کم کردی چه اتفاقی برای تو میفته دلسرد می شی و دیگه ادامه نمیدی چرا چون تو ذهنت می گی ۱۰۰ گرم کجا ۴۰ کیلو کجا ؟

مشکل از کجا بود ؟ فکر کنم خوب فهمیده باشی (خیال پردازی توسط ذهن و قبول نکردنش و باز بزرگترین دشمن باور و اهداف)

هدف شما کاملا مشخص هست کم کردن اضافه وزن ولی شما دوست عزیز آن را برای ذهنت تبدیل به خیال کردی تا واقعیت ، اگه با خوت به این شکل برنامه ریزی می کردی من ۴۰ کیلو اضافه دارم و می خواهم تا ۱۰ روز آینده ۲ کیلو از آن را کم کنم به نتیجه بهتری می رسیدی و دیگه ذهنت آن را به عنوان واقعیت و نه خیال پردازی قبول می کرد و از اینکه ۱۰۰ گرم از ۲ کیلو را کم کرده بودی به فاصله ۲ روز به بزرگترین حامی تو تبدیل می شد . بنابراین اهداف خودتون را مشخص کنید و آنها را طوری در ذهن طراحی کنید که آمادگی آن را داشته باشد  .

مثلا کسی که درآمد ۳ میلیون درماه دارد اول کار باید ذهن خودش را برای درآمد ۲ و یا ۳ برابر آماده کند تا به نتیجه دلخواه برسد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *