۵ نکته قبل از خیز برداشتن در دنیای کارآفرینی

همه ما موفقیت را دوست داریم ؛ و همه ما علاقه داریم به اوج افتخارات در زندگی شخصی و کاری برسیم. اما سوال اصلی این است چقدر برای این موفقیت ها و افتخارات آماده هستیم.

اگر تصمیم گرفتید دست به کارهای بزرگ بزنید و زندگی کارمندی خود خارج شوید و کارآفرینی کنید به شما بابت این مهم تبریک می گویم . اما قبل از شروع زندگی جدیدتون «کارآفرینی» با به ایده همراه شوید و این مقاله را تا پایان بخوانید.

امروزه کارآفرینی به یکی از هیجان انگیز ترین کارها تبدیل شده و هر کسی دوست دارد کارآفرین شود ، همه الگوی موفق خود را استیو جابز میدانند و می خواهند مثل او کارهای بزرگی انجام دهند و  هر چه سریعتر استیو جابز بعدی شوند.

ای عشق و علاقه و میل به موفقیت و کارآفرینی اصلا چیز بدی نیست ،  اما کارآفرینی کار ساده ایی نیست و باید همراه این عشق و علاقه ،  پشت کار فراوان و سخت کوشی و البته هدف دار حرکت کرد.

اگر میخواهید تازه وارد دنیای کارآفرینی شوید ، چیزهایی میخواهیم به شما راجع به کارآفرینی بگوییم که ممکن است شاید کسی آنها را به شما نگفته باشد.

قبل از خیز برداشتن در دنیای کارآفرینی ؛ ۵ نکته زیر را در نظر بگیرید :

۱. پیشرفت کنید تا پسرفتی در کار نباشد

«اگر بخواهید در جایی ثابت بمانید ، بدانید که درحال پسرفت هستید»

این جز قوانین مهم زندگی و شما محکوم به اجرای آن هستید اگر می خواهید موفق شوید ، پس یادتون باشه هیچ جای ثابتی برای استقرار وجود ندارد.

حتما بخوانید  ۸ دلیل که هیچ چیزی شادتان نمی کند و یک راه حل ساده برای آن

در دنیای کارافرینی نیز این واقعیت وجود دارد. شما نمیتوانید یک کسب و کار راه اندازی کنید و در یک سطح مشخص آنرا نگه دارید و دیگر رشد نکنید. چون اگر رشد نکنید، درحال عقبگرد خواهید بود. پس بدانید اگر وارد این دنیای هیجان انگیز میشوید، هیچ جای استراحت و وقت تلف کردنی ندارد.

۲. انتظار نداشته باشید همه دوستتان داشته باشند

«اگر دشمنان مهمی ندارید، پس کار مهمی انجام نمیدهید»

این را همیشه یادتان باشد و بسیار هم طبیعی است ، چرا که از زمانی که هدف های بزرگی برای خودتان تعیین میکنید و نسبت به اهداف تان گام هایی برای پیشرفت و موفقیت برمیدارید، افراد عادی و معمولی نسبت به موفقیت و پیشرفت شما کم کم حسادت میکنند و ممکن است رابطه شما با دوستان و یا حتی خانواده تان خراب شود.

۳. تفریحات و خوش گذرانی ها دیگر در اولویت نیستند

وقتی تفکر کارهای بزرگ را دارید ، الویت ها برای شما تغییر می کنند . شاید تاکنون بیرون رفتن ، بازی بیلیارد و یا حتی مشاهده تلوزیون برای شما ارزش بالایی داشته ولی در حال حاضر اینها جای خود را به کار کردن درباره ایده های نو ، نوشتن برنامه ماه آینده و ….

به هرحال، اگر احساس کردید کیفیت زندگی تان درحال بهتر شدن است، استفاده بهتری از زمان تان میبرید و موفقیت هایی در این زمینه بدست می آورید؛ بدانید که اولویت های شما صحیح هستند.

۴. کارآفرینی یعنی هیجان ، یعنی چالش

کار کردن ۸ ساعته بدون استرس و بدون چالش در مقابل کار کار و باز هم کار و پر از فراز نشیب و هیجان ؛ شما همیشه در حال یادگیری چیز های جدید هستید .

حتما بخوانید  تنها عنصر بسیار مهم که برای پیشرفت در زندگی و کسب و کار نیاز خواهید داشت

البته همین ها برای خیلی ها نظیر استیو جابز خیلی لذت بخش بوده  و همیشه از آن لذت می برده.

زندگی کارآفرینی قرار است سخت، پر از فراز و نشیب و نا آرام باشد… و همین است که این زندگی را هیجان انگیز میکند !

۵. دست آوردهایی بیشتر با داشتن یک تیم

« کار تیمی ، یک قسمت از دستورالعمل موفقیت در کارآفرینی است»

شما هرگز نمی توانید تک و تنها به دل همه سختی ها بزنید و با هزاران مشکل بجنگید و آنها را شکست دهید و حتی اگر هم موفق شدید حتما زمان زیادی را از دست داده اید پس یادتان باشد اگر به دنبال دست آوردهای بزرگی هستید باید به فکر ساخت یک تیم و پرورش آن  و در نهایت  استفاده از تمام پتانسیل تیم خود باشید.

در پایان

کارآفرینی به شما هیجان، لذت، ثروت و فراوانی را در این دنیا به شما هدیه می کند ؛ برای رسیدن به این ارزش ؛  برای خواسته ها و ایده هاتون  پشت کار داشته باشید و هوشمندانه و هدفمند کار کنید و یادتون نره حرکت کنید.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *