۱۰ کار کوچک که فقط افراد فوق موفق هر روز انجام می دهند

10 کار کوچک که فقط افراد فوق موفق هر روز انجام می دهند

رسیدن به بزرگترین اهدافتان اتفاقی نیست. افراد موفق متفاوت فکر می کنند، متفاوت عمل می کنند و در نهایت با انتخاب مسیری متفاوت – که آنها را به هدفشان می رساند – خود را از افرادی  که موفق نیستند متمایز می کنند.

خصوصیات و الگوهای همه ی افراد موفق شبیه یکدیگر است.  واقعیت این است که موفقیت، دور از دسترس نیست اگر بدانید افراد موفق چه کارهایی انجام می دهند. اشتباه نکنید؛ قرار نیست کارهای بزرگی انجام دهید. بلکه با انجام چند کار کوچک، که روزانه قادر به انجام آن هستید، به اهدافتان می رسید.

در پایین ۱۰ نکته ظریف وجود دارد که افراد فوق موفق روزانه انجام می دهند و شما از آن بی اطلاع هستید

۱- افراد موفق تلاش می کنند برنامه های خود را ثابت نگه دارند

افراد موفق روی تحقق اهداف خود تمرکز می کنند و به همین دلیل است که برنامه ای ثابت دارند. “رامیت چاولا” موسس شرکت تولید و توسعه برنامه های موبایل می گوید: “داشتن یک برنامه ثابت در لیست اولویت بندی ها، کمکتان می کند تا وظایف مهم همیشه دربالای این لیست قرار بگیرد.

۲- افراد موفق اهدافی روزانه دارند

کنیث چنالت، مدیرعامل شرکت امریکن اکسپرس، با یادداشت کردن ۳ مورد در لیست کارهای مربوط به فردا، برنامه های کوچک روزانه ای برای خود تنظیم می کند. افراد موفق اهداف خود را واضح می دانند و با درست کردن چنین لیستی خود را مجبور می کنند تا به این اهداف دست یابند و این وجه متمایز آنهاست.

یکی دیگر از این افراد موفق می گوید: پیشرفت شما، میانگین پیشرفت ۵ رفیق صمیمیتان است. رفیقان شما چه کسانی هستند؟

حتما بخوانید  قانون عملی تک تیراندازها برای موفقیت و غلبه بر مشکلات

۳- افراد موفق ارتباط درستی برقرار می کنند

سیز گودین در کتاب خود به نام قبیله ها توضیح می دهد که این قبیله ها یا همان گروه هایی که اهداف مشترکی  دارند همه جا هستند و تشنه برقرای ارتباط و تغییراند. افراد موفق به دنبال حمایت دیگرانند و افرادی را پیدا می کنند که بتوانند با آنها ارتباط معقولانه ای برقرار کنند. پس شما هم قبیله ای (گروهی) را که به آن تعلق دارید پیدا کنید، با آنها همکاری کنید و با ایجاد رقابتی مثبت میزان پیشرفت تک تک افراد را مشاهده کنید.

۴- افراد موفق درک عاطفی (درک متقابل) بالایی دارند

افرادی که عواطف دیگران را درک می کنند دائما به دنبال روش هایی هستند تا به اطرافیان کمک کنند. آنها با درک خود از عواطف دیگران، افکاری پیش برنده دارند و راه حل هایی برای مشکلات پیدا میکنند. دیگران نیز از چنین افرادی می توانند الهام بگیرند تا آنها هم موفق شوند. استیو جابز در این خصوص می گوید: “خلاقیت فقط وسیله ای است که چیزها را به هم پیوند می دهد. اگر از افراد خلاق بپرسید که چطور فلان کار را انجام دادی احساس گناه می کنند چون آنها واقعا آن کار را انجام ندادند. آنها فقط چیزی را با چشم دیده اند و پس از مدتی به وضوح آن را درک کرده اند.

۵- افراد موفق اهل عمل هستند

افراد موفق فقط حرف نمی زنند بلکه عمل می کنند. زمانی که شما به احساسات بازدارنده اجازه می دهید مانع پیشرفت شما شوند، مشخص است که هیچ مشکلی حل نمی شود. تنها با عمل کردن است که می توانید مسیر رسیدن به اهداف خود را بیابید و با طی کردن این مسیر به اهداف مطلوب دست یابید.

حتما بخوانید  آیا آماده ی معجزه در زندگی خود هستید؟

۶- افراد موفق با خود حرف های مثبت را تکرار می کنند

زمانی که چنین جمله ای به زبان می آورید: “امروز قرار است یک روز عالی برای من باشد.” یا “من یک انسان موفق هستم”، توانایی فکریتان را تقویت می کنید و شانس شما برای رسیدن به اهداف روزانه تان بیشتر می شود.

۷- افراد موفق سلامت جسمی خود را حفظ می کنند

باراک اوباما ۶ روز در هفته روزی ۴۵ دقیقه ورزش می کند. فکر سالم و بدن سالم هر دو در کنار هم، اولین گام به سمت موفقیت است. بدنتان مثل ماشینی است که شما را به سمت اهدافتان می برد. با ورزشهای جسمی نه تنها بدنی سالم دارید بلکه ذهنتان نیز تقویت می شود.

۸- افراد موفق مدیتیشن می کنند

مدیتیشن این امکان را فراهم می آورد که تمرکز کنید وفردی سازنده باشید. افرادی که مدیتیشن کرده اند از مزایای فوق العاده آن چنین می گویند: “نتایج این تمرکزِ فکری، روی روابطمان و خلاقیتمان تاثیر مثبت گذاشته است.”

۹- افراد موفق با استفاده از پیشرفت های کوچک کم کم به اهداف بزرگ خود می رسند

طبق نظر هنری فورد هیچ مشکلی بزرگ نیست اگر آن را به تیکه های کوچک تقسیم کنید. افراد موفق با حل کردن این مشکلاتِ کوچک که پی در پی و روزانه اتفاق می افتد، نیروی مثبت می گیرند تا به اهدافِ قاطع خود برسند.

۱۰- افراد موفق سحرخیزند

از تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل گرفته تا جفری ایملت مدیرعامل شرکت جنرال الکتریک، همگی معتقدند که صبح زود بیدار شدن در افراد موفق به شکل یک سنت (رفتار عادی و رایج) در آمده است. در ساعات اولیه روز کارهای بیشتری می توان انجام داد زیرا خبری از سروصداهای محیط اطراف، تشکیل جلسات و مزاحمت های حواس پرت کن نیست.

حتما بخوانید  ۶ توصیه از ۶ اسطوره برتر اقتصادی دنیا برای پیروزی بر ورشکستگی

در پایان باید گفت که برای موفق شدن، تمرین های مداوم نیاز است. موفقیت اتفاقی نیست و تنها زمانی حاصل می شود که خود را ملزم به انجام فعالیت های خاصی کنید که به شما در تحقق اهدافتان کمک کنند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *