۵ نکته قبل از خیز برداشتن در دنیای کارآفرینی

همه ما موفقیت را دوست داریم ؛ و همه ما علاقه داریم به اوج افتخارات در زندگی شخصی و کاری برسیم. اما سوال اصلی این است چقدر برای این موفقیت ها و افتخارات آماده هستیم.

اگر تصمیم گرفتید دست به کارهای بزرگ بزنید و زندگی کارمندی خود خارج شوید و کارآفرینی کنید به شما بابت این مهم تبریک می گویم . اما قبل از شروع زندگی جدیدتون «کارآفرینی» با به ایده همراه شوید و این مقاله را تا پایان بخوانید.

امروزه کارآفرینی به یکی از هیجان انگیز ترین کارها تبدیل شده و هر کسی دوست دارد کارآفرین شود ، همه الگوی موفق خود را استیو جابز میدانند و می خواهند مثل او کارهای بزرگی انجام دهند و  هر چه سریعتر استیو جابز بعدی شوند.

ای عشق و علاقه و میل به موفقیت و کارآفرینی اصلا چیز بدی نیست ،  اما کارآفرینی کار ساده ایی نیست و باید همراه این عشق و علاقه ،  پشت کار فراوان و سخت کوشی و البته هدف دار حرکت کرد.

اگر میخواهید تازه وارد دنیای کارآفرینی شوید ، چیزهایی میخواهیم به شما راجع به کارآفرینی بگوییم که ممکن است شاید کسی آنها را به شما نگفته باشد.

قبل از خیز برداشتن در دنیای کارآفرینی ؛ ۵ نکته زیر را در نظر بگیرید :

۱. پیشرفت کنید تا پسرفتی در کار نباشد

«اگر بخواهید در جایی ثابت بمانید ، بدانید که درحال پسرفت هستید»

این جز قوانین مهم زندگی و شما محکوم به اجرای آن هستید اگر می خواهید موفق شوید ، پس یادتون باشه هیچ جای ثابتی برای استقرار وجود ندارد.

حتما بخوانید  ۹ تکنیک طلایی در راه‌اندازی و مدیریت کسب و کار اینترنتی 

در دنیای کارافرینی نیز این واقعیت وجود دارد. شما نمیتوانید یک کسب و کار راه اندازی کنید و در یک سطح مشخص آنرا نگه دارید و دیگر رشد نکنید. چون اگر رشد نکنید، درحال عقبگرد خواهید بود. پس بدانید اگر وارد این دنیای هیجان انگیز میشوید، هیچ جای استراحت و وقت تلف کردنی ندارد.

۲. انتظار نداشته باشید همه دوستتان داشته باشند

«اگر دشمنان مهمی ندارید، پس کار مهمی انجام نمیدهید»

این را همیشه یادتان باشد و بسیار هم طبیعی است ، چرا که از زمانی که هدف های بزرگی برای خودتان تعیین میکنید و نسبت به اهداف تان گام هایی برای پیشرفت و موفقیت برمیدارید، افراد عادی و معمولی نسبت به موفقیت و پیشرفت شما کم کم حسادت میکنند و ممکن است رابطه شما با دوستان و یا حتی خانواده تان خراب شود.

۳. تفریحات و خوش گذرانی ها دیگر در اولویت نیستند

وقتی تفکر کارهای بزرگ را دارید ، الویت ها برای شما تغییر می کنند . شاید تاکنون بیرون رفتن ، بازی بیلیارد و یا حتی مشاهده تلوزیون برای شما ارزش بالایی داشته ولی در حال حاضر اینها جای خود را به کار کردن درباره ایده های نو ، نوشتن برنامه ماه آینده و ….

به هرحال، اگر احساس کردید کیفیت زندگی تان درحال بهتر شدن است، استفاده بهتری از زمان تان میبرید و موفقیت هایی در این زمینه بدست می آورید؛ بدانید که اولویت های شما صحیح هستند.

۴. کارآفرینی یعنی هیجان ، یعنی چالش

کار کردن ۸ ساعته بدون استرس و بدون چالش در مقابل کار کار و باز هم کار و پر از فراز نشیب و هیجان ؛ شما همیشه در حال یادگیری چیز های جدید هستید .

حتما بخوانید  21 تجربه‌ی با ارزش که باید تا ۲۱ سالگی کسب کنید (اما کسی به شما یاد نمی دهد)

البته همین ها برای خیلی ها نظیر استیو جابز خیلی لذت بخش بوده  و همیشه از آن لذت می برده.

زندگی کارآفرینی قرار است سخت، پر از فراز و نشیب و نا آرام باشد… و همین است که این زندگی را هیجان انگیز میکند !

۵. دست آوردهایی بیشتر با داشتن یک تیم

« کار تیمی ، یک قسمت از دستورالعمل موفقیت در کارآفرینی است»

شما هرگز نمی توانید تک و تنها به دل همه سختی ها بزنید و با هزاران مشکل بجنگید و آنها را شکست دهید و حتی اگر هم موفق شدید حتما زمان زیادی را از دست داده اید پس یادتان باشد اگر به دنبال دست آوردهای بزرگی هستید باید به فکر ساخت یک تیم و پرورش آن  و در نهایت  استفاده از تمام پتانسیل تیم خود باشید.

در پایان

کارآفرینی به شما هیجان، لذت، ثروت و فراوانی را در این دنیا به شما هدیه می کند ؛ برای رسیدن به این ارزش ؛  برای خواسته ها و ایده هاتون  پشت کار داشته باشید و هوشمندانه و هدفمند کار کنید و یادتون نره حرکت کنید.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

start campaign

کسب و کار هوشمند

مراحل ساخت کسب و کار اینترنتی با درآمد ماهانه میلیونی

بیشتر بدانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید

دیدگاه‌های این نوشته

دیدگاهی برای این مقاله وجود ندارد.